Wilanów bogaty, a Praga... patologiczna! Poznajcie stereotypy o dzielnicach Warszawy [GALERIA]

i

Autor: Adrian Grycuk, pl.wikipedia.org, licencja: CC BY-SA 3.0 PL, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en Wilanów bogaty, a Praga... patologiczna! Poznajcie stereotypy o dzielnicach Warszawy [GALERIA]

Na Pradze pojawią się dwa nowe pomniki. Aktywiści pytają czy nie ma ważniejszych inwestycji

2021-03-23 10:52

Dwa nowe pomniki - Rzezi Pragi i gen. Józefa Hallera - staną na Pradze-Północ. Na pomnik Rzezi Pragi środki przeznaczy dzielnica. Drugi zasponsoruje prywatna Fundacja Inicjatyw Patriotycznych. Prascy aktywiści przypominają, że pieniędzy brakuje na inne ważne projekty.

Dzielnica przeznaczy ponad 1 mln zł na budowę pomnika Rzezi Pragi. To część dodatkowych funduszy na inwestycje w wysokości blisko 10 mln zł, które Rada Warszawy przyznała Pradze-Północ. W tym kontekście społecznicy ze Stowarzyszenia Porozumienie dla Pragi przypominają m.in. o braku środków na kompleksowy remont placu Hallera. Pytają czy nie ma bardziej potrzebnych inwestycji niż pomnik. Monument planowany jest na pl. Wileńskim. Jeszcze kilka lat temu w tym miejscu stał pomnik Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni nazywany pomnikiem "czterech śpiących". Stał na placu od 1945 do 2011 r.. Pomnik Rzezi Pragi ma powstać właśnie na postumencie po pomniku "czterech śpiących".

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Dr Grzesiowski: Smog wspomaga rozprzestrzenianie się koronawirusa

Co studiował Michał Szpak, Margaret, Cleo, Quebonafide i inni?

Pytanie 1 z 10
Co studiowała Margaret?