statystyki

Najbogatsze miasta w województwie mazowieckim. Tam żyje się najlepiej. Zobacz ranking

Ranking najbogatszych samorządów co roku przygotowuje "Wspólnota - Pismo Samorządu Terytorialnego". Znamy dane za 2022 rok. Jak w tym rankingu wypadło województwo mazowieckie? Sprawdź w galerii, które miasta z naszego województwa są najbardziej zamożne i gdzie, przynajmniej teoretycznie, żyje się najlepiej.

Spis treści

  1. Jakie jest najbogatsze miasto w Polsce?
  2. Najbogatsze miasta w woj. mazowieckim

"Metoda obliczenia wskaźnika rankingowego jest identyczna jak w poprzednich latach. Pominięte zostały dochody z dotacji celowych. (...). System finansowania samorządów jest coraz bardziej rozchwiany, niestabilny i przez to trudny do interpretacji" - zastrzegli autorzy zestawienia opublikowanego na łamach "Wspólnoty". "Dochody podzieliliśmy przez liczbę ludności każdej jednostki samorządowej" - wyjaśniono.

Jakie jest najbogatsze miasto w Polsce?

Najbogatszym miastem w Polsce jest Łeba (woj. pomorskie). Zamożność per capita w 2022 roku wyniosła tam 22 946,10 zł. Drugie miejsce przypadło Dusznikom-Zdrój (dolnośląskie) - 16 520,37 zł. Trzecie miejsce zajęła również turystyczna miejscowość Krynica Morska (16 216,40 zł).

Najbogatsze miasta w woj. mazowieckim

A jakie są najbogatsze miasta z województwa mazowieckiego? Pierwsze miejsce zajmuje oczywiście Warszawa. Stolica to najbogatsze miasto wojewódzkie w Polsce - zamożność per capita wyniosła w 2022 roku 9244,26 zł. Drugie miejsce zajęła podwarszawska Podkowa Leśna. Ale bogatych miast z województwa mazowieckiego jest więcej. Sprawdźcie w naszej galerii poniżej, jakie są najbogatsze miasta w mazowieckim i gdzie, przynajmniej teoretycznie, żyje się najlepiej.

Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, tu czas się zatrzymał