statystyki

Najbogatsze powiaty w woj. mazowieckim. Zobacz rankig

Ranking zamożności samorządów co roku przygotowuje "Wspólnota - Pismo Samorządu Terytorialnego". Poznaliśmy dane za 2022 rok. Jak w tym rankingu wypadło województwo mazowieckie? Sprawdź w galerii, które powiaty z naszego województwa są najbardziej zamożne.

Spis treści

  1. Najbogatszy powiat w Polsce
  2. To najbogatsze powiaty w woj. mazowieckim 

"Metoda obliczenia wskaźnika rankingowego jest identyczna jak w poprzednich latach. Pominięte zostały dochody z dotacji celowych. (...). System finansowania samorządów jest coraz bardziej rozchwiany, niestabilny i przez to trudny do interpretacji" - podkreślili autorzy zestawienia opublikowanego na łamach "Wspólnoty". "Dochody podzieliliśmy przez liczbę ludności każdej jednostki samorządowej" - wyjaśniono.

Najbogatszy powiat w Polsce

Najbogatszym powiatem w Polsce jest powiat człuchowski (woj. pomorskie), gdzie zamożność per capita ("na głowę") w 2022 roku wyniosła aż 2036,67 zł. Na drugie miejsce spadł powiat przysuski (woj. mazowieckie) - 1986,26 zł. 

To najbogatsze powiaty w woj. mazowieckim 

Jak już wspomnieliśmy, najbogatszym powiatem w woj. mazowieckim jest powiat przysuski. Drugie miejsce zajmuje powiat lipski. Ale bogatych powiatów w naszym województwie jest więcej. Sprawdźcie w naszej galerii poniżej, jakie są najbogatsze powiaty w woj. mazowieckim - tam, teoretycznie, żyje się najlepiej.

Pieniądze to nie wszystko Jakub Wiech
Listen on Spreaker.