Plac zabaw

i

Autor: MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRSS Plac zabaw, zdj. ilustracyjne

zaproponuj i zagłosuj

Najlepszy plac zabaw w Warszawie. Tam dzieci mogą bawić się godzinami. Czekamy na Wasze zgłoszenia

2024-06-21 11:01

Setki, jeśli nie tysiące. Place zabaw powstają na każdym nowym osiedlu w Warszawie, działają w galeriach handlowych, w parkach, przy przedszkolach i szkołach. Niektóre z nich są symboliczne, z jedną huśtawką i ławką, inne to małe parki rozrywki z wysokimi zjeżdżalniami i torami przeszkód. Dzieci je uwielbiają, a rodzice mogą chwilę odpocząć. Tuż przed rozpoczęciem wakacji wraz z mieszkańcami chcemy wybrać najlepszy publiczny plac zabaw w Warszawie. Czekamy na Wasze zgłoszenia i ruszamy z wielkim głosowaniem. Szczegóły poniżej.

Przyjmując, że Warszawa ma dwa miliony mieszkańców, z czego 20 proc. to ludność w wieku przedprodukcyjnym (0-17 lat), to okaże się, że w stolicy żyje ok. 400 tys. dzieci! To z myślą o nich powstają nowe żłobki, przedszkola i szkoły, prowadzone są akcje i wydarzenia - choćby dzielnicowe Dni Dziecka czy Rowerowy Maj. Potrzeby najmłodszych brane są pod uwagę przy projektowaniu parków i innych miejskich przestrzeni. Ale prawdziwym hitem są oczywiście place zabaw. Tych w Warszawie jest mnóstwo, powstają na każdym nowym osiedlu, a także w parkach, które w ostatnich latach przeszły renowację. Niektóre z nich cieszą się ogromną popularnością. My chcemy wybrać te najlepsze - z wieloma wyjątkowymi (działającymi!) atrakcjami.

Wybieramy najlepszy publiczny plac zabaw w Warszawie. Zasady: zgłoszenia i głosowanie

W wybór najlepszego - publicznego, ogólnie dostępnego placu zabaw w Warszawie chcemy zaangażować jak najwięcej mieszkańców. To Wy zdecydujecie, które place zabaw wezmą udział w głosowaniu, także Waszymi głosami wybierzemy ten najlepszy. Na zgłoszenia placów czekamy do poniedziałku 24 czerwca 2024 r. Place można zgłaszać mailowo: warszawa_online@grupazpr.pl lub pod tym postem na facebookowym profilu Dzień dobry Warszawo. Prosimy o podanie dokładnej lokalizacji/adresu. Z nadesłanych propozycji wybierzemy 10. We wtorek 25 czerwca ruszy na naszej stronie głosowanie, które potrwa do poniedziałku 1 lipca. W środę 3 lipca ogłosimy miejsce, które uzyskało najwięcej głosów i przedstawimy najlepszy plac zabaw w Warszawie! 

Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera (01.06.2024), zdjęcia:

Naturalny plac zabaw przy Dolinie Służewieckiej. Chcieli go spalić, teraz go uwielbiają?