Z Regionu

Najmniejsze miasta woj. mazowieckiego. Jedno nie ma nawet 900 mieszkańców

2024-06-13 20:26

Całe województwo mazowieckie liczy około 100 miast. Największym z nich pod względem liczby mieszkańców jest oczywiście Warszawa. A jakie jest najmniejsze miasto w woj. mazowieckim? Zobaczcie najmniejsze miasta w naszej galerii.

Każdego roku do grona miast dołączają kolejne lokalizacje. Większość z nich w przeszłości utraciła prawa miejskie i została zdegradowana do poziomu wsi. W 2023 r. do miast województwa mazowieckiego dołączyły Bodzanów, Jadów, Jastrząb oraz Latowicz. Od kilkunastu lat jest zauważalny tutaj dynamiczny wzrost.

Na Mazowszu jest ok. 100 miast. Które z nich są najmniejsze?

Największym miastem woj. mazowieckiego jest bezapelacyjnie Warszawa, którą zamieszkuje według najnowszych danych ponad 1,8 mln osób. Dalej jest Radom z blisko 200 tys. mieszkańców, a podium zamyka Płock, w którym mieszka ponad 112 tys. osób. Jednak jak wygląda dolna część tej klasyfikacji?

Najmniejszym miastem na Mazowszu są Wyśmierzyce w pow. białobrzeskim, których populacja wynosi zaledwie 877 osób. Jakie miasta znalazły się w dalszej części zestawienia? Sprawdźcie naszą galerię poniżej!

Byliśmy w nowym muzeum w Ostrowi Mazowieckiej. Tak wygląda Dom Rodziny Pileckich
Listen on Spreaker.