rodzina

i

Autor: fot. Pixabay

Ze świata

Imię dla dziecka na cześć ulubionego dania? Wpis restauracji wzbudził kontrowersje

2024-06-14 16:20

Nadawanie imion dzieciom nie należy do łatwych zadań. To proces, który często wymaga od przyszłych rodziców poświęcenia czasu na podjęcie decyzji. Ogromne kontrowersje wzbudził więc wpis restauracji, która ogłosiła, że pewna para z Wielkiej Brytanii postanowiła nazwać swoją córkę tak samo, jak zwie się... ich ulubione danie.

W komentarzu do zamówienia rodzice mieli poinformować knajpkę, że zdecydowali się nazwać swoją nowo narodzoną córkę Pakora, inspirując się daniem, które zawsze u nich zamawiają. Pracownicy restauracji uwiecznili ten komentarz, a wkrótce opublikowali go na firmowym profilu na Facebooku. 

Imię dla dziecka na cześć ulubionej potrawy?

Pakora to smażona na głębokim tłuszczu przekąska warzywna. Słynne danie można znaleźć m.in. w restauracji "The Captains Table", gdzie stołowała się brytyjska para.

Informacja wzbudziła niemałe oburzenie wśród internautów: "Biedne dziecko", "To imię jest dobre dla kota lub psa, ale nie dla człowieka ", "Aż trudno uwierzyć, że można wpaść na taki pomysł" - pisali niektórzy. Inni użytkownicy Facebooka do sytuacji podeszli z ironią. Wiele osób zamieściło tam zdjęcia swoich dzieci, "nadając" im imiona związane z nazwami jedzenia. Wśród wielu pomysłów pojawiły się: "Kebab Z Mieszanym Mięsem", "Burrito", czy "10 Kawałków Tłuczonego Mięsa".

Ze względu na dużą falę negatywnych komentarzy restauracja ostatecznie opublikowała sprostowanie. Wyjaśniono w nim, że nikt nie nazwał swojej córki Pakora, a opisana sytuacja to jedynie żart, który miał wzbudzić zainteresowanie internautów. 

Jak dobrze znasz piosenki o Warszawie? Quiz

Pytanie 1 z 8
W której piosence Maryla Rodowicz śpiewa: "To był maj, pachniała Saska Kępa szalonym, zielonym bzem"?
Gwiazdy TVN wystrojone na maxa! Sprawdziliśmy ceny ich ciuszków i spadliśmy z krzesła. Kto wydał najwięcej?