Wesoła

i

Autor: DW

Nie będzie obwodnicy przez Wesołą? Mieszkańcy się cieszą, ale prawdopodobnie przedwcześnie

2021-02-17 18:04

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uchyliła właśnie decyzję środowiskową dla tego odcinka obwodnicy. To oznacza, że przynajmniej na razie nie może być zbudowany. Mieszkańcy dzielnicy, którzy protestowali w tej sprawie przez lata już ogłosili zwycięstwo, ale może to być przedwczesna radość.

Uncharted, Far Cry, Assassin's Creed. W co grać czekając na nowego Tomb Raidera? | ESKA XD - Blogier #16

"To dla nas świetna wiadomość bo walczyliśmy od lat o to aby obwodnica nie przebiegała przez środek dzielnicy. Udało nam się nie tylko to. Uratowaliśmy też nasz Milowy Las" - mówi Kasia Białek ze stowarzyszenia "Sąsiedzi dla Wesołej".

Sonda
Czy tęsknisz za śniegiem i zimą?

Z decyzji GDOŚ wynika, że cztery lata temu sprawa niesłusznie została skierowana do rozpatrzenia w Białymstoku. Warszawski oddział wycofał się wtedy z postępowania, bo jego dyrektor jest mieszkańcem Wesołej. Jednak oddział Białostocki nie może podejmować takich decyzji.

"W toku postępowania odwoławczego, w którym rozpatrzono ponad pięćset odwołań stron od decyzji RDOŚ, ustalono, że w niniejszej sprawie doszło do naruszenia właściwości miejscowej przez organ wydający decyzję w pierwszej instancji, co jednocześnie wskazuje na konieczność uchylenia przez GDOŚ kwestionowanego rozstrzygnięcia" - mówi rzecznik GDOŚ Piotr Otrębski.

To oznacza, że radość mieszkańców Wesołej może być przedwczesna. Wszystko dlatego, że sprawa wróci znów do stołecznego oddziału, który może zdecydować, że obwodnica powinna jednak przebiegać przez dzielnicę. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!