nightskating

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SE

w warszawie

Nightskating Warszawa 2024. Rusza nowy sezon. Kiedy najbliższy przejazd? Jaka trasa?

2024-05-23 15:25

Warszawscy rolkarze i wrotkarze w pełni korzystają z kolejnego sezon wieczornych przejazdów po stolicy. 23 maja odbędzie się kolejny rajd. Tym razem na nieco trudniejszej trasie.

Nightskating Warszawa 2024, data

23 maja odbędzie się kolejne spotkanie rolkarze. Tym razem jest skierowane do bardziej zaawansowanych uczestników. Rolkarze i wrotkarze spotkają o 19.30 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Trakcie Królewskim. W trasę wyruszą o godzinie 20.30.

Trasa Nightskating Warszawa - 23.05.2024, będą utrudnienia w ruchu

23 maja rolkarze pojadą przez: Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Grójecka, Wawelska, al. Armii Ludowej, Solec, Czerniakowska, al. Witosa, al. Sikorskiego, Dolina Służewiecka, al. Jana Rodowicza „Anody”, Rosoła, Branickiego, Przyczółkowa, Wiertnicza, Powsińska, Czerniakowska, Gagarina, Belwederska, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży i Nowy Świat.

Przejazd będzie zabezpieczany przez policję. Funkcjonariusze będą mogli czasowo wstrzymać ruch na drogach i skrzyżowaniach, przez które pojadą rolkarze.

Jak dojechać na miejsce startu rolkarzy?

Wedle tradycji miejscem startu przejazdów Nightskating Warszawa stał się pomnik Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Najprościej dojechać komunikacją miejską autobusami linii: 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 302, 503, 518, E-2, przystanek Uniwersytet Warszawski. Oraz linią metra M2 stacja Nowy Świat – Uniwersytet. Niedaleko miejsca startu znajduje się niewielki parking dla samochodów. Parking ten zazwyczaj jest zapełniony, także lepiej wybrać komunikację miejską lub... dojechać na rolkach.

Trasa Nightskating Warszawa - pierwsza trasa 20.04.2024. Utrudnienia w ruchu

W sobotę, 20 kwietnia rolkarze i wrotkarze zainaugurowali tegoroczny cykl na aż 18-kilometrowej, ale łatwej trasie: płaskiej i bez większych utrudnień. Pierwszy przejazd rozpoczął się tradycyjnie przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Trakcie Królewskim. Sympatycy rolek i wrotek zebrali się koło godziny 19:30, a na trasę wyruszyli o godzinie 20:30.

Uczestnicy przejechali ulicami: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, przez plac Piłsudskiego, Królewską, Marszałkowską, przez rondo Dmowskiego i plac Konstytucji, Waryńskiego, przez rondo Jazdy Polskiej, Puławską, Woronicza, aleją Niepodległości, Wawelską, Grójecką, przez plac Narutowicza i plac Zawiszy, Towarową, Okopową, przez rondo Kercelak, aleją „Solidarności”, plac Bankowy, Marszałkowską, Królewską, plac Piłsudskiego, Tokarzewskiego-Karaszewicza do Krakowskiego Przedmieścia.

Tysiące rolkarzy na ulicach Warszawy. Nightskating na Pradze