zabytkowy autobus

i

Autor: MARCIN WZIONTEK

w warszawie

Noc Muzeów 2024 w Warszawie. Ulicami ruszy parada zabytkowych autobusów

2024-05-18 19:55

Noc Muzeów w Warszawie odbędzie się w sobotę 18 maja. Z tej okazji na ulice wyjedzie parada zabytkowych autobusów, organizowana przez stołeczny Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej przy współpracy z MZA. O której godzinie i skąd ruszą historyczne pojazdy? Jaką trasą przejadą? Sprawdźcie!

18 maja, z okazji Nocy Muzeów 2024 warszawiacy będą mieli okazję podziwiać paradę zabytkowych autobusów. W przejeździe weźmie udział kilkadziesiąt pojazdów, które zabiorą chętnych sprzed Zajezdni Stalowa.

Każdy zainteresowany może wziąć udział w wydarzeniu, nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja ani pobranie wejściówek. Miejsce startu i końca parady będzie dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, a część autobusów biorących udział w paradzie - niskopodłogowa lub niskowejściowa.

Noc Muzeów 2024 Warszawa: parada zabytkowych autobusów - godzina, trasa

Jak przekazali przedstawiciele Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie, w paradzie pojadą m.in. Chausson AH48 z 1950 roku, Somua z 1933 roku oraz kultowe "ogórki" i ikarusy. Dokładna lista pojazdów nie została jeszcze opublikowana.

Autobusy zostaną podstawione przed Zajezdnią Stalowa już o godz. 12:00. Parada ruszy o godz. 13:00 i pojedzie trasą: Stalowa - Szwedzka - al. "Solidarności" - most Śląsko-Dąbrowski - Grodzka - Wybrzeże Gdańskie - Wybrzeże Kościuszkowskie - tunel Wisłostrady - Wybrzeże Kościuszkowskie - Wioślarska - Solec - most Łazienkowski - Wał Miedzeszyński - Wybrzeże Szczecińskie - Okrzei - Jagiellońska - Ratuszowa - Inżynierska - Stalowa - Zajezdnia Stalowa.

Autobusy na Placu Defilad zrobiły totalną furorę! Wielkie atrakcje w Noc Muzeów