Brodka

i

Autor: AKPA / Gałązka

Z Warszawy

Nowa płyta Brodki, kolorowe zdjęcia. Warszawa szykuje się do rocznicy Powstania

2024-07-10 16:02

Trwają przygotowania do obchodów okrągłej, 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas specjalnej konferencji władze miasta zapowiedziały najważniejsze wydarzenia. Znalazły się wśród nich premiery nowej płyty Brodki i wyjątkowego album zdjęć.

Spis treści

  1. Monika Brodka dla powstańców Warszawy
  2. Wyjątkowy, kolorowy album z Powstania
  3. Obchody 80. rocznicy Powstania Warszawskiego coraz bliżej

Monika Brodka dla powstańców Warszawy

Z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Brodka przygotowała nowy album - "WAWA". Do nagrania każdego z 10 utworów artystka zaprosiła innego gościa - razem tworzą oni swoistą "śmietankę" polskiej muzyki alternatywnej. Mieszkająca w stolicy od 20 lat Brodka opowiedziała na tym albumie o swoim życiu w Warszawie i przeobrażeniach miasta.

Czytaj także: 80. rocznica Powstania Warszawskiego. Poznaliśmy program uroczystości 2024

26 lipca w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się premierowy koncert albumu.

W ten sposób - jak zauważa dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski - władze próbują dotrzeć z przekazem na temat Powstania do różnych grup, w tym do najmłodszych odbiorców. To próba skłonienia do refleksji na temat zrywu przy użyciu współczesnego języka i estetyki.

Zobacz pierwszą zapowiedź projektu Brodki:

Wyjątkowy, kolorowy album z Powstania

Płyta to jednak nie wszystko. Z okazji rocznicy powstał też specjalny album z setką zdjęć z bohaterskiego zrywu. Co wyróżnia go od innych, dostępnych na rynku tego typu publikacji? Wszystkie zawarte w nim zdjęcia zostały profesjonalnie pokolorowane. To również ukłon w stronę najmłodszych odbiorców, którzy często narzekają, że nie umieją utożsamiać się z historią opowiadaną w czarno-białych barwach.

Obchody 80. rocznicy Powstania Warszawskiego coraz bliżej

Jak zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, w przypadających na przełom lipca i sierpnia obchodach okrągłej rocznicy weźmie udział około 40 powstańców. Z roku na rok grono powstańców niestety staje się coraz mniejsze.

Muzeum Powstania Warszawskie - odkrycie:

Powstaniec jak postać z muralu Banksy'ego. Powstanie Warszawskie na makiecie.