Nowy zarząd Warszawy

i

Autor: Michał Rawa/ Radio Eska Nowy zarząd Warszawy

z warszawy

Nowe władze Warszawy. Z funkcji wiceprezydenta odszedł Michał Olszewski

2024-05-21 12:03

Warszawa ma nowe władze. Prezydent Rafał Trzaskowski przedstawił swoich zastępców i ich obowiązki. Michała Olszewskiego, dotychczasowego wiceprezydenta, zastąpiła Adriana Porowska (Polska 2050). Stanowiska wiceprezydentów zachowali Renata Kaznowska, Tomasz Bratek i Aldona Machnowska-Góra.

Rafał Trzaskowski poinformował, że nową osobą w zarządzie miasta jest Adriana Porowska. Będzie ona odpowiadała za politykę społeczną miasta.

Renata Kaznowska ma sprawować nadzór m.in. nad kwestiami zdrowia, sportu, ale i architektury. Aldona Machnowska-Góra ma nadal odpowiadać za kulturę w mieście. Z kolei Tomasz Bratek przede wszystkim odpowiedzialny jest za kwestie związane z mieniem.

Kim jest Adriana Porowska, nowa wiceprezydent Warszawy?

Adriana Porowska ukończyła studia wyższe w kierunku pracy socjalnej. Jest prezeską Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, która prowadzi schronisko dla kilkudziesięciu bezdomnych osób. Jest także współprzewodniczącą Komisji Ekspertów ds. Przeciwdziałania Bezdomności przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Współpracuje też z Szymonem Hołownią ws. polityki społecznej.

Noc Muzeów 2024 w Warszawie, zdjęcia: