Szczepionka

i

Autor: Unsplash Adam Niedzielski o trzeciej dawce szczepionki: Sprawa cały czas otwarta

Nowy PUNKT SZCZEPIEŃ w WARSZAWIE - gdzie jest zlokalizowany?

2021-08-06 15:16

Na sobotę, 7 sierpnia, zaplanowano w Warszawie otwarcie nowego punktu szczepień - przed Pałacem Kultury i Nauki - poinformował w piątek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Przypomniał, że w pełni zaszczepionych jest już ponad 63 proc. mieszkańców miasta.

Rafał Trzaskowski poinformował o nowym punkcie szczepień

"W Warszawie już ponad 63% mieszkańców jest w pełni zaszczepionych. To drugi wynik w Polsce. Ale przed nami wciąż sporo pracy. Nie dajmy się epidemii. Szczepmy się. To teraz najważniejsze. W sobotę otwieramy nowy punkt przed Pałacem Kultury" - napisał Trzaskowski na Twitterze.

Według danych resortu zdrowia od grudnia zeszłego roku, gdy w Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19, wykonano ponad 34,7 mln zabiegów. W pełni zaszczepionych, czyli po dwóch dawkach preparatu od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca i po jednodawkowym od Johnson & Johnson, jest ponad 17,6 mln osób.

Tak się kończy nielegalny hazard. Naloty na automaty pod Warszawą

Statystyki szczepień w Polsce

Największy odsetek osób w pełni zaszczepionych jest w Podkowie Leśnej w powiecie grodziskim na Mazowszu – 2436 osób (64 proc.), w Warszawie – 1 134 109 osób (63,2 proc.), w Poznaniu – 330 725 osób, (62,1 proc.) i w gminie Raszyn - 13 410 (61 proc.) w woj. mazowieckim.

Najmniej zaszczepionych jest w gminie Czarny Dunajec w powiecie nowotarskim w Małopolsce (17,8 proc.).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, iż badania potwierdziły 172 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejne sześć osób z COVID-19. Od początku pandemii wykryto ponad 2,8 mln przypadków, zmarło ponad 75,2 tys. chorych.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!