Inwestycje

Nowy wieżowiec w panoramie Warszawy. Tak wygląda budowa The Bridge

2024-06-20 19:11

Na warszawskiej Woli, przy placu Europejskim powstaje obecnie nowy wieżowiec The Bridge. Biurowiec osiągnął już docelową wysokość, a prace przy kondygnacjach technicznych wciąż trwają. Jak wygląda budowa 40-piętrowego, nowoczesnego budynku? Zobaczcie zdjęcia!

Nowy wieżowiec The Bridge w Warszawie

Warszawska panorama wzbogaciła się o kolejny wieżowiec - The Bridge sięgnął już 174 metrów wysokości. Na miejscu wciąż trwają jednak intensywne prace. Wykonawca kończy już etap związany z elewacją, jednocześnie prowadzone są roboty przy kondygnacjach technicznych.

Ukończony budynek będzie miał 40 biurowych pięter naziemnych oraz cztery piętra podziemne. Najemcy skorzystają z 47 tys. m2 powierzchni i 287 miejsc parkingowych. Na 40. piętrze powstanie taras z pięknym widokiem na Warszawę do dyspozycji najemcy. Dla rowerzystów przygotowane zostaną udogodnienia, takie jak szafki czy prysznice, a dla kierowców - ładowarki do samochodów elektrycznych. Inwestorem stojącym za The Bridge jest Ghelamco.

Jak zauważa muratorplus.pl, wieżowiec znacznie wyróżnia się na tle pozostałych tego typu budynków w Warszawie. Uwagę zwraca głównie jego nietypowa bryła. "Każda z kondygnacji ma inny, niepowtarzalny kształt, a do tego (budynek - red.) połączony jest przeszklonym lobby z sąsiednim zabytkowym budynkiem Bellony. Oba obiekty pełnić będą funkcje biurowe, przy czym w budynku Bellony przewidziano także usługi" - wyjaśniła redakcja.

Cała inwestycja powinna być gotowa w I kwartale 2025 r. Pierwsi najemcy lub najemca najprawdopodobniej wprowadzą się do The Bridge kilka miesięcy później. Na razie nie wiadomo, kto zajmie jeden z najnowocześniejszych wieżowców w stolicy.

Wojciech Młynarski ma skwer w Warszawie. Gwiazdy na uroczystości na Mokotowie