Od 15 maja restauracje znów otwarte! Będa mniejsze opłaty za ogródki gastronomiczne

i

Autor: ZDM Warszawa Od 15 maja restauracje znów otwarte! Będa mniejsze opłaty za ogródki gastronomiczne

Od 15 maja restauracje znów otwarte! Będą mniejsze opłaty za ogródki gastronomiczne

2021-05-05 21:03

Będą mniejsze opłaty za ogródki gastronomiczne! Taka jest decyzja miasta. Od 15 maja lokale gastronomiczne po długiej przerwie znów będą otwarte, więc taka forma pomocy ma pomóc właścicielom pozbierać się po kryzysie związanym z koronawirusem.

Do przestrzeni miejskiej wracają ogródki gastronomiczne. Rząd zapowiedział złagodzenie covidowych obostrzeń i zezwolił na ich rozstawianie od 15 maja. Zarząd Dróg Miejskich umożliwi wznowienie takiej działalności z dniem zniesienia ograniczenia.

- Dzięki zeszłorocznej decyzji Rady Warszawy, o 75 proc. zostały obniżone stawki za zajęcie pasa drogowego pod ogródki gastronomiczne. Zachęcam przedsiębiorców do składania wniosków, a każdy z nich postaramy się rozpatrzyć jak najszybciej - powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Sezon na ogródki gastronomiczne trwa od 1 marca do 31 października. Z powodu epidemii rozpoczęcie sezonu od marca było niemożliwe. Rząd zapowiedział, że od 15 maja korzystający z przestrzeni miejskiej przedsiębiorcy mogą wracać z ogródkami gastronomicznymi przy swoich lokalach. 

Do Zarządu Dróg Miejskich dotychczas wpłynęło ok. 250 wniosków o wydanie decyzji zezwalających na funkcjonowanie ogródków gastronomicznych. Są one rozpatrywane na bieżąco, tak by przedsiębiorcy od połowy maja mogli uruchomić ogródki gastronomiczne.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Psychotest. Jaka fryzura najlepiej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki masz kształt twarzy?
Raport z anteny 05.05, godz.10