Andrzej Duda

i

Autor: PAP/Radek Pietruszka

Będzie odwołanie ministra z najbliższego otoczenia Andrzeja Dudy. Padła oficjalna data

2022-10-04 20:59

Minister Paweł Soloch zostanie odwołany z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. O podobnych roszadach w najbliższym otoczeniu prezydenta Andrzeja Dudy poinformowali przedstawiciele KPRP.

Paweł Soloch odchodzi z dotychczasowych stanowisk

- Prezydent RP Andrzej Duda z dniem 10 października 2022 r. odwoła Ministra Pawła Solocha z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego - poinformowała KPRP.

Czytaj również: Tani węgiel dzięki samorządom? Trzaskowski napisał wprost, zwrócił się do Sasina

Dlaczego minister Paweł Soloch odchodzi dotychczasowych stanowisk? W oświadczeniu zaznaczono jedynie lakonicznie, iż jest to "podyktowane względami osobistymi i następuje w uzgodnieniu z Prezydentem RP".

Co ważne, Soloch nadal pozostanie ważną pomocą dla Andrzeja Dudy. Prezydent powoła go bowiem na swojego doradcę społecznego.

- 10 października kończę pracę jako Sekretarz Stanu KPRP i Szef BBN. Podyktowane jest to względami osobistymi i uzgodnione z Prezydentem. Za mną 7 niezwykłych lat pracy dla Polski w służbie Prezydenta. Bardzo dziękuję Andrzejowi Dudzie za zaufanie i wszystkim, z którymi współpracowałem - przekazał natomiast sam Soloch.

Andrzej Duda w Ukrainie. Emocjonalne wystąpienie prezydenta