Atrakcje

Ogrody na dachu Galerii Północnej już otwarte! Czekają roślinny labirynt i tężnia solankowa

2024-05-02 9:35

Ogrody na dachu Galerii Północnej na Białołęce są już otwarte! Zainteresowani będą mogli korzystać z nich aż do jesieni. Na miejscu na odwiedzających czekają m.in. tężnia solankowa, place zabaw czy liczne zielone atrakcje.

- Ogrody na dachu, które tylko w zeszłym roku odwiedziło ponad pół miliona osób, to przestrzeń, w której można zrelaksować się całą rodziną, urządzić piknik na trawie, spotkać się na kawie i ciastku lub aktywnie spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. To także miejsce będące swoistą oazą pośród dużych osiedli Białołęki, w której za sprawą roślin na moment zapominamy o tym, że znajdujemy się w wielkiej metropolii. Z tego względu wiele osób wybiera nasze ogrody jako otoczenie np. do medytacji, ćwiczenia jogi czy lektury - powiedział Marek Ciszewski, dyrektor Galerii Północnej.

Ogrody na dachu Galerii Północnej w Warszawie już dostępne

Na odwiedzających ogrody czeka m.in. prawdziwa tężnia solankowa. Miłośnicy odpoczynku wśród zieleni znajdą tam ponad 60 gatunków różnych roślin, w tym kwiaty, trawy i byliny, a także drzewa i krzewy. Pośród nich ukryto aleje spacerowe, roślinny labirynt czy przestrzenie relaksu, w tym strefę restauracyjną. Tę ustawiono pod rzeźbami w kształcie liścia.

Jak podkreślili przedstawiciele Galerii, przestrzeń została zaaranżowana również z myślą o najmłodszych. Na dzieci czekają aż dwa place zabaw. Jeden ma kształt łodzi podwodnej i otacza go edukacyjny mural z 50-cioma zwierzętami z całego świata. Starsze dzieci mogą natomiast bawić się na placu z huśtawkami, drabinkami i linami.

- Miejsce oferuje także przestrzeń dla osób, które lubią sztukę. W ogrodach można bowiem zobaczyć jeden z największych w Polsce murali 3D, który stworzyli artyści z grupy WYPISZWYMALUJ. Do jego powstania wykorzystano aż 90 kolorów. Przestrzeń ta często jest tłem dla instagramowych sesji zdjęciowych - przekazano.

Ogrody można odwiedzać w tygodniu w godz. 10:00-22:00. W niedziele są one dostępne od 10:00 do 21:00. Wstęp jest bezpłatny.

Atrakcje w Warszawie na majówkę 2024. Co poleca Rafał Trzaskowski?