Ziemniaki

i

Autor: Mike Mozart flickr.com Ziemniaki

Papierosy ukryte za ziemniakami - w Warszawie udaremniono przemyt warty miliony!

2021-06-04 11:23

Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji podczas akcji w Warszawie i okolicach zabezpieczyły ponad 20 mln sztuk nielegalnych papierosów. Część towaru ukryta była w naczepie samochodu, za skrzynkami z ziemniakami. Rynkowa wartość przemycanych papierosów papierosów wynosiła kilkanaście milionów złotych!

Justyna Pasieczyńska z Izby Administracji Skarbowej przekazała PAP w piątek, że funkcjonariusze KAS wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji na jednym z parkingów w Warszawie skontrolowali samochód dostawczy. Na podstawie ustaleń operacyjnych funkcjonariusze dowiedzieli się, że w pojeździe mogą być papierosy bez polskich znaków akcyzy. - W samochodzie ujawniono prawie 9 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ukryte były za skrzyniami z ziemniakami. Kierowca pojazdu został zatrzymany do wyjaśnienia, a towar zabezpieczony - podała rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji, nadkom. Iwona Jurkiewcz. Funkcjonariusze przeszukali również mieszkanie zatrzymanego kierowcy i jedną z hal magazynowych w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam znaleziono kolejnych 11,6 mln sztuk nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Miliony lewych papierosów ukryte za ziemniakami

Przemyt wart ponad 15 milionów!

Łącznie zabezpieczono ponad 20,6 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. - Wartość kontrabandy oszacowano na 15,5 mln złotych, a gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 25 mln zł. – przekazała rzeczniczka mazowieckiej IAS. 67-letni kierowca pojazdu został zatrzymany i przesłuchany w charakterze podejrzanego. Przedstawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Rzeczniczka CBŚP poinformowała, że był on w przeszłości zatrzymywany za kradzieże z włamaniem. Postępowanie w jego sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!