policja

i

Autor: Twitter / @Policja_KSP

Policjanci pomogli w transporcie serca do przeszczepu. Pacjent jest już po operacji

2022-09-27 9:10

Warszawscy policjanci pomogli zespołowi medycznemu z Wrocławia bezpiecznie przetransportować na lotnisko serce do przeszczepu - przekazali sami mundurowi. Transport na szczęście się udał, a film z jego przebiegu trafił do sieci.

- Funkcjonariusze z naszej komendy mł. asp. Grzegorz Nykiel wraz ze swoim kolegą z patrolu mł. asp. Dariuszem Krakowiakiem w słoneczne wrześniowe popołudnie zostali wezwani do asysty dla zespołu medycznego. Dołączył do nich również dzielnicowy st. sierż. Kamil Żądło - poinformował sierż. szt. Jakub Pacyniak.

Czytaj również: Policyjne małżeństwo chciało w wolnym czasie pozbierać grzyby. Zamiast tego dokonali zatrzymania

Policja pomogła w transporcie serca do przeszczepu

Pod szpitalem czekał już na nich kierowca karetki. Policjanci zostali poproszeni o to, aby pomogli mu szybko przedostać się na lotnisko. Tam czekał już bowiem samolot.

- Po kilkunastu minutach oczekiwania na zespół transplantacyjny konwój ruszył i po chwili serce do przeszczepu było już na pokładzie wojskowego samolotu. Na co dzień lekarze pracują w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu - dodał Pacyniak.

Transport na szczęście się udał, a operacja przebiegła pomyślnie. Policjanci przekazali, że pacjent po przeszczepie czuje się dobrze.

Igor S. zatrzymany. Próbował rozjechać policjantów!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bezpłatne szczepienia na grypę w Warszawie. Kto i kiedy może skorzystać z programu?
  2. Nagranie z autobusu podbija sieć. "Ktoś jeszcze ma wątpliwości, jakim dobrem są buspasy?"
  3. Banknot sprawił, że usłyszał poważny zarzut. Za paliwo i zakupy zapłacił fałszywką