Narkotyki

i

Autor: Policja/praga-polnoc.policja.gov.pl/ Nielegalne substancje zabezpieczone na Pradze-Północ

Policjanci zabezpieczyli dwa kilogramy narkotyków na Pradze-Północ

2023-01-18 10:04

Amfetamina, heroina i mefedron - te środki w dużych ilościach zabezpieczyli policjanci stołecznego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego na Pradze Północ. W wyniku tych działań funkcjonariusze zatrzymali 22-latka. Młody mężczyzna trafił na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ, która wszczęła śledztwo w sprawie.

Sprawna akcja policji

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, kiedy policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego stołecznej komendy przeprowadzili działania w rejonie ulicy Brzeskiej ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Obserwacją objęli wytypowany adres i mężczyznę, który zaparkował w podwórzu hondę. Mężczyzna ten przemieszczał się pomiędzy piwnicą, a klatką schodową. Jak się okazało, miał na koncie ciemne interesy.

Czytaj także: Zarobki policjantów. Komenda Główna przygotowała kalkulator uposażenia funkcjonariusza

Kiedy w czasie obserwacji do pierwszego mężczyzny dołączył drugi i obaj podeszli do skrzynki gazowej, z której wyjęto płócienną torbę - policjanci nie czekali już ani minuty i wkroczyli do akcji. Nie dali podejrzanym szansy na ucieczkę. Obezwładnili obu mężczyzn - jak się okazało jeden z nich był mieszkańcem Pragi-Północ, a drugi to obywatel Ukrainy.

W płóciennej torbie znaleziono zawiniątka z folii aluminiowej i jeden foliowy woreczek z kolorowymi tabletkami nieznanego pochodzenia. Dodatkowy patrol z psem tropiącym przeszukał również hondę, którą poruszał się 22-letni mieszkaniec Pragi-Północ.

Policjanci przewieźli zatrzymanego 22-latka i obywatela Ukrainy do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Tam zabezpieczyli od mieszkańca Pragi-Północ ponad 2 tys. złotych i 130 Euro. Jego towarzysz po przesłuchaniu został zwolniony.

Policjanci zabezpieczyli kilogramy narkotyków

Ostatecznie w wyniku działań na Pradze-Północ policjanci zabezpieczyli prawie kilogram narkotyków, wśród których była m.in. amfetamina, heroina i mefedron. Kolejny kilogram tych samych substancji zabezpieczyli kryminalni z Pragi-Północ, którzy również przeprowadzili własne działania pod tym adresem.

Zatrzymany przez policję młody mężczyzna trafił na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. Po przedstawieniu 22-latkowi zarzutów za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. 22-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Narkotyki, broń i jazda "na zakazie". Policyjny pościg ulicami Warszawy