Sklepy

i

Autor: StockSnap/ Pixabay Sklepy

biznes

Kolejna popularna sieć drogerii likwiduje sklepy. Zamknięto flagową placówkę w Warszawie

2024-07-15 7:32

Wiele firm w ostatnich latach znalazło się w kryzysie, ostatnią deską ratunku mogą być masowe zwolnienia pracowników albo ograniczenie działalności np. poprzez zamykanie oddziałów czy placówek. Jak donoszą media, w trudnej sytuacji jest sieć Drogerii Natura, która już w 2022 roku podjęła decyzję o likwidacji nierentownych sklepów. Właśnie zamknięto popularną drogerię przy stacji Metro Centrum w Warszawie. - Zmusiły nas rosnące z roku na rok stawki czynszu oraz brak możliwości renegocjacji z wynajmującym warunków najmu lokalu - wyjaśnił Edward Komendacki, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych spółki Natura.

Spis treści

  1. Natura zamyka nierentowne sklepy
  2. Drogeria Natura przy Metrze Centrum zamknięta

Natura to jedna z największych i najdłużej działających sieci z kosmetykami. Pierwsze drogerie Natura powstały w Warszawie w 1997 roku. Dziś sieć liczy około 200 sklepów w całej Polsce. Rynek drogerii jest niezwykle konkurencyjny, co pokazuje choćby dynamiczny rozwój takich sieci jak Rossmann czy Hebe. To zapewne jeden z powodów kłopotów, z którymi od kilku lat mierzy się spółka.

Natura zamyka nierentowne sklepy

"W związku z podjętą w 2022 roku decyzją o zrewidowaniu portfela drogerii pod kątem możliwości trwałego generowania pozytywnego wyniku, w roku 2023 kontynuowano plan likwidacji sklepów nierentownych. W zakresie pozostałej sieci sprzedaży spółka prowadziła działania zmierzające do poprawy rentowności obecnego portfolio. Spółka planuje kontynuować takie działania w okresach przyszłych" - czytamy w sprawozdaniu firmy, które cytuje se.pl.

Rok finansowy 2022 spółka zamknęła stratą w wysokości 29,97 mln zł przy przychodzie wynoszącym 457,13 mln zł.

Drogeria Natura przy Metrze Centrum zamknięta

W połowie 2024 roku zamknięto jedną z flagowych drogerii Natura, w samym centrum Warszawy, na tzw. patelni. - Decyzja o zamknięciu drogerii Natura zlokalizowanej przy stacji Metro Centrum w Warszawie była dla nas bardzo trudna i długo odwlekaliśmy ją w czasie. Do jej podjęcia zmusiły nas jednak rosnące z roku na rok stawki czynszu oraz brak możliwości renegocjacji z wynajmującym warunków najmu lokalu. Aktualnie jesteśmy w trakcie poszukiwań nowej, równie atrakcyjnej lokalizacji dla drogerii, do której zaprosimy nasze klientki i klientów. Mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli poinformować o jej otwarciu – powiedział w rozmowie z branżowym serwisem wiadomoscikosmetyczne.pl Edward Komendacki, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych spółki Natura. 

Wielka kolacja i pokaz nowej kolekcji Paprocki Brzozowski w Elektrowni Powiśle w Warszawie, zdjęcia:

Pieniądze to nie wszystko - Marek Zuber
Listen on Spreaker.