burza

i

Autor: Unsplash

Prognoza pogody

Porywisty wiatr i burze nad Polską. Co pokazuje prognoza pogody na niedzielę i poniedziałek?

2024-03-23 18:27

W sobotę, 23 marca nad sporą częścią kraju pojawiły się burze lub dość intensywne opady deszczu. Poza tym w wielu miejscach wieje porywisty wiatr, który może wyrządzić spore szkody. Jakiej pogody można się więc spodziewać w niedzielę (24 marca) i poniedziałek (25 marca)? IMGW przedstawił już swoją prognozę.

Prognoza pogody na jutro - niedziela, 24 marca

W niedzielę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu, przejściowo także deszczu ze śniegiem. Lokalnie możliwe będą burze. Prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach i Bieszczadach o 3 cm.

Temperatura maksymalna od 6 st. C. na północy do 10 st. C. na południu, nieco chłodniej, około 5 st. C., w rejonach podgórskich Sudetów i Karpat. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, południowo zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr porywisty. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, w Tatrach -do 60 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -2 st. C. na wschodzie do 3 st. C. na zachodzie i północy. W kotlinach karpackich około -3 st. C. Lokalnie możliwe krótkotrwałe oblodzenie dróg i chodników. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W Sudetach porywy do 90 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza pogody - poniedziałek, 25 marca

W poniedziałek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Pojawią się przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Lokalnie możliwe będą burze.

Temperatura maksymalna od 6 st. C. na północy do 10 st. C. na południowym wschodzie, nieco chłodniej, około 5 st. C., w rejonach podgórskich Sudetów i Karpat. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W górach wiatr w porywach do 60 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza pogody dla Warszawy - 24 i 25 marca

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu, możliwy także deszcz ze śniegiem lub krupa śnieżna. Niewykluczona burza. Temperatura maksymalna 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami, zwłaszcza w czasie burz, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Słabe, przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, zwłaszcza początkowo. Temperatura minimalna 1 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Pojawią się przelotne opady deszczu, możliwy także deszcz ze śniegiem lub krupa śnieżna. Temperatura maksymalna 9 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, w czasie burz porywisty, południowo-zachodni.

Protest Osiedla Jazdów - zobacz zdjęcia:

Co ludzie powiedzą? - 100 dni Tuska