burza

i

Autor: Unsplash

Prognoza pogody

Potężna burza w Warszawie? IMGW zapowiada poważne zagrożenie

2024-07-11 11:56

Do Warszawy powróciły upały. IMGW wydał więc ostrzeżenia 2. stopnia, apelując do mieszkańców miasta o bieżące sprawdzanie komunikatów pogodowych. W najbliższych dniach warszawiakom mogą dać się we znaki nie tylko upały, ale również intensywne burze. W czwartek mieszkańcy otrzymali alert RCB z ostrzeżeniem przed burzami, silnymi opadami deszczu i gradu oraz wiatrem.

Upał i burza w Warszawie - IMGW prognozuje zagrożenia

W środę, 10 lipca IMGW wydał dla Warszawy ostrzeżenie 2. stopnia przed upałem. "Temperatura maksymalna we wtorek i środę 09-10.07 od 28°C do 31°C, w kolejne dni od 32°C do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 23°C" - czytamy w alercie.

Jak wspomniano, kolejne dni nie przyniosą niestety bardziej sprzyjającej aury. Na czwartek, 11 lipca IMGW zapowiada bowiem zagrożenie upałem 2. stopnia. Według obecnej prognozy (stan na 10 lipca) alerty te mogą się utrzymać nawet do soboty, 13 lipca.

To jednak nie wszystko. Już w czwartek w Warszawie może intensywnie popadać. IMGW prognozuje bowiem zagrożenie 1. stopnia burzami. Alert może objąć również sobotę (zagrożenie 1. stopnia).

W czwartek przed południem mieszkańcy otrzymali alert RCB z ostrzeżeniem przed burzami, silnymi opadami deszczu i gradu oraz wiatrem.

Zapowiedzi te mogą jeszcze oczywiście ulec zmianie. Planując końcówkę bieżącego tygodnia, warto jednak dla własnego bezpieczeństwa wziąć prognozy pod uwagę.

Jak dobrze znasz piosenki o Warszawie? Quiz

Pytanie 1 z 8
W której piosence Maryla Rodowicz śpiewa: "To był maj, pachniała Saska Kępa szalonym, zielonym bzem"?
Potężna nawałnica nad Warszawą. Nagle zrobiło się ciemno jak w nocy!
Listen on Spreaker.