Podkarpacie: W szpitalach przybywa łóżek respiratorowych dla chorych z COVID-19

i

Autor: pixabay

Brakuje respiratorów dla pacjentów z COVID-19. Ile jest wolnych respiratorów w Warszawie?

2020-11-03 18:49

W Warszawie brakuje respiratorów dla pacjentów z koronawirusem - alarmuje prezydent miasta, Rafał Trzaskowski. Jak mówił - sytuacja w stołecznych szpitalach jest krytyczna. Ile jest wolnych respiratorów w Warszawie?

ESKA XD #008

Brakuje respiratorów dla pacjentów z COVID-19

Prezydent Warszawy pytany podczas konferencji prasowej o liczbę wolnych respiratorów w warszawskich szpitalach powiedział, że sytuacja jest bardzo trudna.

- Jeśli chodzi o respiratory, to sytuacja jest krytyczna, bardzo trudna. W Warszawie są jeszcze wolne respiratory, ale nie ma ich przy łóżkach covidowych. One są właśnie na SOR-ach i w tych miejscach, gdzie potrzebne są do wykonywania operacji - mówił Rafał Trzaskowski. 

CZYTAJ TAKŻE: Szpital na Stadionie Narodowym ma opóźnienie. Kiedy zacznie przyjmować pacjentów?

Więcej łóżek i respiratorów

W najbliższych dniach wojewoda mazowiecki planuje poszerzyć bazę łóżkową dla pacjentów z COVID-19 w mazowieckich szpitalach o 3000 miejsc. Również baza łóżek respiratorowych dla pacjentów z COVID-19 będzie sukcesywnie powiększana.

Decyzjami wydanymi w poniedziałek, liczba respiratorów dla osób z COVID-19 powiększyła się do 201 i jest codziennie zwiększana w województwie mazowieckim. Każdy pacjent, który trafi do szpitala powinien otrzymać pomoc.

Każdy szpital na Mazowszu posiada również łóżka respiratorowe nie tylko dla pacjentów z COVID-19, które mają być wykorzystywane w sytuacji zagrożenia życia.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: