Prognoza pogody warszawa imgw

i

Autor: IMGW

Uwaga, pojawiły się "pomarańczowe" alerty. W stolicy może się zrobić groźnie

2022-08-16 16:43

Prognoza pogody dla Warszawy według IMGW nie wygląda niestety korzystnie. Obecnie obowiązują bowiem ostrzeżenia II stopnia przed upałami. Jak wskazują eksperci, problematyczna aura utrzyma się dziś co najmniej do okolic godziny 18:00.

Jak wynika z interaktywnej mapy IMGW, Warszawa i jej okolice zostały objęte "pomarańczowym" alertem 2. stopnia przed trudnymi do zniesienia, wysokimi temperaturami.

"Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C, w piątek 19.08 do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C" - przekazali eksperci. Wskazali przy tym, że opisane ostrzeżenie na ten moment obejmuje okres od godz. 12:00 16 sierpnia do godz. 20:00 20 sierpnia

Czytaj również: Tragiczny wypadek na Jagiellońskiej. Dziecko zginęło pod tramwajem, policja ma pilny apel

Prognoza pogody: Warszawa z upałami, IMGW wydało ostrzeżenia

Dodatkowo, 16 sierpnia o godz. 14:45 eksperci z IMGW przekazali, że "temperatura maksymalna osiągnęła miejscami 28°C". Według komunikatu pogodowego najgorsza sytuacja jeśli chodzi o upał ma potrwać do ok. godz. 17:43.

Warto zaznaczyć, że zdaniem przedstawicieli IMGW alerty 2. stopnia zostaną najpewniej utrzymane również 17, 18 oraz 19 sierpnia. W sobotę, 20 sierpnia należy natomiast spodziewać się ostrzeżeń 1 stopnia przez burzami.

Fala upałów zalewa betonową Warszawę. Ludzie chcą więcej zieleni

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Duży remont na Saskiej Kępie. Naprawiają Saską i Egipską
  2. Ważne zmiany dla kierowców w Warszawie. Wyższe opłaty za parkowanie; nie trzeba już mieć biletu za szybą
  3. Po pijanemu wjechał do rowu. Za chwilę wrócił busem