Protesty kobiet 29.10.2020 w Polsce. Co będzie się działo na ulicach miast? 'To jest wojna'

2020-10-29 16:55

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający na mocy ustawy z 1993 r. na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją spowodowało falę protestów w Polsce. Kobiety strajkują na ulicach niemal wszystkich miast w kraju. Co będzie się działo 29 października?

Strajk kobiet w Szczecinie

Protesty kobiet 29.10.2020 [RELACJA NA ŻYWO ONLINE]

Protesty kobiet 29.10.2020 w Polsce. Co będzie się działo na ulicach miast? 'To jest wojna' krzyczą na ulicach nie tylko młode dziewczyny, lecz również mężczyźni, osoby starsze i te, które już mają swoje dzieci. Strajk Kobiet w Warszawie 28 października miał kilka form protestu. Po południu ruszył marsz, który zakończył się pod budynkiem sejmu. Tam też pomaszerowali studenci, którzy po godzinie 17 zebrali się pod Uniwersytetem Warszawskim. Demonstranci maszerowali pokojowo, chociaż z tłumu można było usłyszeć również niecenzuralne hasła. Protesty odbyły się również w innych miastach w Polsce. Wśród nich były Łódź i Wrocław, lecz również podwarszawska Kobyłka. Co zaplanowano na czwartek 29 października?

Protesty 29.10.2020 - UTRUDNIENIA

Kolejne protesty zaplanowano na czwartek i piątek. Organizatorzy marszów planują między innymi na 29 października spacer pod siedzibą TVP.

'Jesteśmy obrażane, stygmatyzowane, piętnowane, zaszczuwane. TVP zamiast informować społeczeństwo o wydarzeniach, powiela przekaz Nowogrodzkiej. Za nasze pieniądze władza rozpowszechnia kłamstwa, oszczerstwa, manipulacje. Wyraźmy naszą złość pod centrami PiS-owskiej propagandy – ośrodkami Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, redakcjami PiS-owskich gazet, stacji radiowych i pism. Do spacerów zapraszamy też wszystkie dziennikarki i dziennikarzy, również z TVP i Polskiego Radia. Czas skończyć z partyjnym matriksem!' - czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku. Marsz rozpocząć ma się około godziny 18 w Warszawie. Wydarzenie na Facebooku możecie zobaczyć TUTAJ.

Strajk kobiet we Wrocławiu. Samochody i demonstranci zablokowali centrum miasta
Sonda
Czy policja dobrze wykonuje swoje obowiązki podczas protestów kobiet?