RONDO DMOWSKIEGO

i

Autor: ZDM

Przejścia dla pieszych wokół ronda Dmowskiego coraz bliżej. Urząd Miasta otrzymał ważne dokumenty

2021-02-02 10:50

"Aby Nowe Centrum Warszawy było przestrzenią przyjazną mieszkańcom, wokół ronda Dmowskiego powstaną przejścia dla pieszych. Właśnie otrzymaliśmy jedne z ważniejszych dokumentów, aby przygotować projekty pod przyszłe prace w terenie" - poinformował w mediach społecznościowych Urząd Miasta st. Warszawy.

O naziemnych przejściach dla pieszych na warszawskim rondzie Dmowskiego mówi się od dawna. Wiele wskazuje na to, że koncepcja zostanie zrealizowana. "Spełniamy Obietnice i tworzymy funkcjonalną przestrzeń w sercu miasta!" - napisali w mediach społecznościowych urzędnicy miasta. Na początku grudnia ubiegłego roku został zatwierdzony projekt organizacji ruchu ustalający kształt nowych przejść. Teraz miasto poinformowało o otrzymaniu kolejnych ważnych dokumentów. Obecnie warszawiacy chcący przedostać się na drugą stronę jezdni w okolicy ronda Dmowskiego muszą schodzić pod ziemię. Trwa to od dekad. Przejście podziemne jednak nie zniknie, bo mieszczą się w nim liczne sklepy i punkty usługowe. Prowadzi ono także do wejścia do stacji Metro Centrum. Nową możliwość przejścia zyskają nie tylko osoby niepełnosprawne, ale także pasażerowie tramwajów, którzy nie będą musieli schodzić do podziemi by wydostać się z przystanku. W planach przewidziane są także trzy przejazdy rowerowe.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nie żyje gwiazda seriali "Niania", "Ojciec Mateusz", "M jak miłość" i wielu innych
Sonda
Czy tej zimy byłeś już na sankach?