Uczestnicy wyprawy: Andrzej, Mariusz i Kasper

i

Autor: materiały prasowe

Przemierzą na rowerach 700 kilometrów żeby pomóc potrzebującym zwierzakom

2020-08-20 20:49

Chcą w tydzień zebrać 10 tysięcy dla potrzebujących zwierząt. Andrzej, Kasper i Mariusz w sobotę wyruszają nad morze. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że dwóch z nich pokona tę trasę na rowerach. Chcą w ten sposób nakłonić innych do pomagania.

Na pokonanie trasy wyznaczyli sobie tydzień. Jak mówią, w ten sposób mogą choć trochę  pomóc fundacjom, które w tym roku były w bardzo ciężkiej sytuacji. - Wiele fundacji zgłaszało krytyczną sytuację. Byli praktycznie bez wpłat przez kila miesięcy, a z tego się utrzymują. Ciężko było wybrać fundacje, której mamy pomagać. Wybraliśmy te, w których działają nasi znajomi - mówi Andrzej Kuba Dobrzański, jeden z uczestników wyprawy.

Ostatecznie padło na Fundacje Bezdomniaki i Małopolską Organizację na Rzecz Natury. Obie fundacje działają już od kilku lat nieustannie opiekując się bezdomnymi psiakami, kotami oraz innymi potrzebującymi zwierzętami. Zapewniają opiekę lekarską, dbają o zdrowie zwierzaków, ale też o ich pełne miski. Szukają również kochających rodzin dla swoich podopiecznych, robiąc wszystko by psiaki i kociaki znalazły swój nowy, odpowiedzialny dom.

Pierwotnie zespół planował w swoją akcję pomagania zaangażować firmy. Jednak pandemia i związane z nią cięcia wynagrodzeń sprawiły, że plany zmieniono. Sam wyjazd zaczęto planować w marcu. Bardzo szybko stanął on pod znakiem zapytania - Jednak kiedy rozpoczęto znoszenie tych wakacyjnych obostrzeń, to wiedzieliśmy już, że pojedziemy - przyznaje Andrzej.

Stacjonarnie zespół wspierają: Małgorzata, Paulina oraz Karolina. Ale tak naprawdę pomóc tutaj może każdy z nas. Nie trzeba być zapalonym kolarzem, wystarczy wesprzeć TĘ ZRZUTKĘ. - Jeżeli mamy takie możliwości to nawet złotówka dla każdej fundacji to jest bardzo dużo - podsumowuje Andrzej.