Zatrzymanie przestępca z szafy

i

Autor: pragapn.policja.waw.pl / Rob Nunn flickr.com Zatrzymanie przestępca z szafy

Przestępca z Narnii - policjanci znaleźli go w szafie

2021-10-05 15:35

W słynnym cyklu powieści C.S. Lewisa, przez szafę można było wejść do czarodziejskiej krainy, Narnii. Dla tego przestępcy Narnią miało być życie z dala od wymiaru sprawiedliwości. Magia jednak nie zadziałała. Przeczytajcie o tym w naszym artykule.

Czy ten przestępca znał "Opowieści z Narnii"? Ciężko stwierdzić. Wiadomo jednak, że słynny cykl powieści C.S. Lewisa i zachowanie poszukiwanego 33-latka łączy jedna rzecz - szafa. W książkach była ona portalem do magicznego świata faunów, mówiących zwierząt i potężnych czarów. W świecie poszukiwanego, była zaś szansą pozostania na wolności. Przestępca schował się w niej bowiem przed funkcjonariuszami policji, którzy przyszli zabrać go do więzienia. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym za przestępstwo gróźb karalnych. Sąd skazał go na 181 dni pozbawienia wolności. Gdyby tylko magia działała, uniknąłby tej kary.

Policja zatrzymała w Warszawie kilkanaście osób, ich majątek był ogromny

Szafa - ostatnia nadzieja poszukiwanego

Pod adres poszukiwanego na Pradze-Południe przyjechali kryminalni z komisariatu na Targówku. Kobieta będąca wewnątrz nie chciała otworzyć policji i zrobiła to dopiero wtedy, gdy do akcji wkraczali strażacy. Ten czas poszukiwany wykorzystał na znalezienie kryjówki. W końcu, zdesperowany, zdecydował się na szafę. Na jego nieszczęście mundurowi okazali się lepsi w zabawie w chowanego i 33-latek został ze swojego schronienia wyprowadzony w kajdankach. Trafił do więzienia, gdzie spędzi 181 dni. Być może będzie zabijał czas lekturą. Polecamy "Opowieści z Narnii".

pragapn.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!