Rafał Trzaskowski wezwany na policje

i

Autor: Wikipedia, CC, Fot. Adrian Tync, 2020, Facebook/Rafał Trzaskowski Rafał Trzaskowski wezwany na policje

Rafał Trzaskowski wezwany przez policję. Co przeskrobał prezydent stolicy?

2020-12-09 18:01

Prezydent Warszawy musi pojawić się w komisariacie. Rafał Trzaskowski otrzymał oficjalne wezwanie. Kiedy musi stawić się na policję? Czy zostanie ukarany?

Rafał Trzaskowski wezwany na policję

Rafał Trzaskowski dostał oficjalne wezwanie do stawienia się na komisariacie policji. Chodzi o naruszenie przepisów porządkowych.

- Korespondując niedawno z Policją prosiłem o wyjaśnienie jej agresywnych działań wobec pokojowych demonstrantów. Wciąż czekam na odpowiedź. Tymczasem dostałem... wezwanie w związku z rzekomym naruszeniem przepisów porządkowych. Ot, taki dialog - rozpoczął Rafał Trzaskowski.

Czytaj także: Budżet miejski dla kobiet, nie dla policji. Jest petycja do prezydenta Trzaskowskiego

Jak wynika z pisma, które prezydent opublikował w mediach społecznościowych, Trzaskowski musi pojawić się w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa I przy Zakroczymskiej 21 grudnia.

- Rozumiem, że wg PiS nie mam prawa osobiście dbać o bezpieczeństwo na ulicach Miasto Stołeczne Warszawa? Natomiast, moich współpracowników wzywa się na Policję w wielu miejscach w kraju sugerując, że łamaliśmy przepisy antycovidowe w czasie kampanii. Ciekawe czy wzywają sztab Prezydenta Dudy? - pisze Trzaskowski.

Za co Trzaskowski zostanie ukarany?

- Istnieje uzasadniona podsrawa do sporządzenia (...) wniosku o ukaranie w sprawie o wykroczenie z art. 54 KW. - czytamy w wezwaniu.

Artykuł 54. Kodeksu Wykroczeń

- Art. 54. Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych,podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany - brzmi treść artykułu.

QUIZ. Najgorsze polskie filmy. Tego nie dało się oglądać! Pamiętasz, kto w nich grał?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś, o czym wszyscy z pewnością słyszeli. "Kac Wawa". Który z aktorów grał w tym filmie?