Rafał Trzaskowski

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS /

Z Warszawy

Rafał Trzaskowski złożył ważną deklarację. Wiemy, czy weźmie udział w najbliższych wyborach

2023-10-23 21:35

Wybory samorządowe już w przyszłym roku. Rafał Trzaskowski złożył oficjalną deklarację, że będzie ubiegał się o kolejną kadencję prezydenta Warszawy. Nie zdradził jednak, czy kandydowałby ponownie w wyborach na prezydenta RP.

Jaka będzie przyszłość polityczna Rafała Trzaskowskiego? Polityk złożył ważną deklarację

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski wystąpił w poniedziałek, 23 października w programie "Polsat News", gdzie zdradził swoją dalszą polityczną przyszłość. Prezydent stolicy na pytanie, czy będzie ubiegał się o kolejną kadencję, odpowiedział: "Tak, oczywiście, będę".

"Jestem z tego bardzo dumny. Zresztą zapowiadałem to już wiele tygodni temu, odpowiadając choćby na pytania dotyczące tego, czy będę w tym rządzie, który jest tworzony" - podkreślił.

Trzaskowski zwrócił uwagę, że wybory mają odbyć się już w kwietniu, więc pewnie pod koniec stycznia rozpocznie się kolejna kampania wyborcza. Dopytywany, czy potem wystartuje w wyborach na prezydenta RP, zaznaczył, że "naprawdę jest zbyt wcześnie, żeby o tym mówić".

"Wygraliśmy wybory parlamentarne, które były najważniejsze dla polskiej demokracji. Teraz trzeba wygrać wybory samorządowe, bo one są naprawdę piekielnie istotne, żeby umocnić demokrację w Polsce. Potem wybory europejskie i prezydenckie. Wszystkie te wybory są ważne" - stwierdził Trzaskowski.

Zobacz poniżej zdjęcia Muralu Agnieszki Osieckiej:

Ślub w centrum Warszawy za 24 tys. złotych. Błogosławił sam Rafał Trzaskowski