Rekrutacja do szkół średnich w Warszawie. Rodzice mają obawy

i

Autor: Pixabay Rekrutacja do szkół średnich w Warszawie. Rodzice mają obawy

Rekrutacja do liceum 2022/2023: Rodzice mają obawy! Zabraknie miejsc?

2022-06-06 17:57

Rodzice ósmoklasistów są pełni obaw w związku z tegoroczną rekrutacją do szkół średnich. To dlatego, że od września trafi do nich podwójny rocznik - dzieci, które zaczęły naukę w wieku 7 lat i pół rocznika, który poszedł do pierwszej klasy mając 6 lat. Niektórzy rodzice zapisują dzieci nawet do kilkudziesięciu klas.

Rekrutacja do liceum 2022/2023

Rodzice są pełni obaw w związku z rekrutacją do szkół średnich. To dlatego, że od września trafi do nich podwójny rocznik - dzieci, które zaczęły naukę w wieku 7 lat i pół rocznika, który poszedł do pierwszej klasy mając 6 lat.

- Zaznaczyłyśmy z córką w rekrutacji 21 klas i mamy nadzieję, że dostanie się, do którejś z nich - mówi pani Anna z Warszawy.

TAK WYGLĄDA LUKSUSOWE ŻYCIE EKIPY FRIZA | ESKA XD - Radio Eska #50

- Trochę się tego boję. Mam też wrażenie, że nie ma tak dużo klas, które zostały przygotowane na ten podwójny rocznik. W niektórych liceach pojawiły się podwójne klasy, więcej klas. Natomiast wydaje mi się, że to nadal za mało, jak na tę liczbę dzieci - mówi pani Anna.

Trudny nabór do szkół

Obaw pełni są również dyrektorzy. - Sytuacja jest trudna - wskazuje dyrektor Liceum Miguela de Cervantesa, Anita Omelańczuk.

- Budynki nie są z gumy, kadry brakuje, wyposażenie pracowni też jest wyzwaniem. To wygląda na sytuację trudniejszą, niż ta z podwójnym rocznikiem, gdy mieliśmy zderzenie młodzieży po szkole podstawowej i po gimnazjum - ocenia Anita Omelańczuk.

Jak wskazuje wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska - blisko 30 procent uczniów szkół średnich w stolicy, to dzieci z gmin ościennych. Stąd prośba o pomoc do ich władz.

- Wnioskowałam do burmistrzów i prezydentów, aby bardzo szczegółowo przejrzeli swoje plany na rok szkolny 2022/2023, aby zaplanowali większą liczbę oddziałów i ta liczba powinna wynosić przynajmniej 50 proc. więcej - mówi Renata Kaznowska.

QUIZ. Truskawki bez tajemnic? Test dla prawdziwych miłośników i znawców truskawek

Pytanie 1 z 14
Kiedy dojrzewają truskawki?

W tym roku w stolicy przygotowano 33 tysiące miejsc w szkołach średnich.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!