Robert Karaś na trasie wyścigu

i

Autor: Facebook/Robert Karaś Robert Karaś na trasie wyścigu

Robert Karaś prowadzi w wyścigu Swiss Ultra Triathlon. To dystans 10-krotnego Ironmana

Robert Karaś pozostaje faworytem morderczego wyścigu Swiss Ultra Triathlon. To dystans 10-krotnego Ironmana - 38 km pływania, 1800 km na rowerze oraz 422 km biegu. Karaś zakończył już pływanie i jazdę na rowerze, pozostał mu bieg. Od niedzielnego wieczora spał zaledwie dwie godziny. W rywalizacji wspiera go partnerka - aktorka Agnieszka Włodarczyk.

Robert Karaś właśnie dokonuje niemożliwego - 33-letni elblążanin, który od kilku lat mieszka w Warszawie, mierzy się ze swoim największym sportowym wyzwaniem - w Szwajcarii bierze udział w morderczym wyścigu. Swiss Ultra Triathlon to dystans 10-krotnego Ironmana - 38 km pływania, 1800 km na rowerze oraz 422 km biegu. 

Czytaj również: Bardzo przykre informacje ws. Roberta Karasia. Wyścig Polaka przerwany

Robert Karaś w Swiss Ultra Triathlon

Rywalizacja ruszyła w niedzielę o godz. 18.

W środę wieczorem Karaś zakończył jazdę na rowerze. Pozostało mu do przebiegnięcia 422 km.

"Polak ma olbrzymią przewagę nad konkurentami. W czasie, gdy on pokonał 152 9-kilometrowe pętle na rowerze, wicelider wyścigu, Belg Kenneth Vanthuyne przebył o 36 okrążeń mniej. Traci więc aż około 324 km" - podawał w środę przegladsportowy.onet.pl.

Karaś praktycznie nie śpi od trzech dni - do środy rano miał dwie drzemki - 20-minutową i 1,5-godzinną.

Co ciekawe, na trzecie miejsce awansował Polak Adrian Kostera.

W rywalizacji pozostało 16 panów oraz cztery kobiety.

Niespodziewany przeciwnik Karasia - osy

"Osy okazują się największym przeciwnikiem Roberta! Ukąszony już siedem razy ciągle wraca niestrudzenie na trasę! Ciało reaguje opuchlizną, ale jego mental pozostaje silny" - relacjonował w mediach społecznościowych Team Karaś.

Robert Karaś - partnerka Agnieszka Włodarczyk

Robert Karaś może liczyć na wsparcie swojej partnerki, znanej aktorki Agnieszki Włodarczyk. Para wspólnie wychowuje syna.

"On jest niesamowity. Człowiek tutaj siedząc i nic nie robiąc, mało śpiąc, jest zmęczony, a on prawie nie śpi. Wolałam nie mówić nic. Niż mówić o tym, jak się boję. Nigdy wcześniej nie widziałam go w takim stanie" - napisała Włodarczyk.

Robert Karaś - ile ma lat, kim jest

Robert Karaś urodził się w 1989 roku w Elblągu (ma 33 lata). Jest utalentowanym sportowcem. To mistrz i rekordzista świata w Ultra Triathlonie na dystansie pięciokrotnego Ironmana (2021), potrójnego Ironmana (2018) i podwójnego Ironmana (2017, 2019). Rekordzista Polski na dystansie Ironmana (2019).

Był żonaty, aktualnie jego partnerką jest aktorka Agnieszka Włodarczyk. Jest bratem Sebastiana Karasia, również wybitnego sportowca, która m.in. jako pierwszy na świecie przepłynął wpław Bałtyk (100 kilometrów).

Mistrzostwa Europy w triathlonie – Olsztyn 2022

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Zaginiona Paulina Wojciechowska. Policja prosi o pomoc w jej odnalezieniu
  2. Wielu kierowców może być naprawdę wściekłych. Zapłacą więcej
  3. Andrea Bocelli na Stadionie Narodowym. Jak dojechać?