Spartańska

i

Autor: google maps/screenshot

remont

Rusza przebudowa ulicy Spartańskiej. Powstanie droga dla rowerów i ponad 50 miejsc postojowych

2024-04-17 14:08

W czwartek 18 kwietnia rusza przebudowa ulicy Spartańskiej w Warszawie na Mokotowie. Ulica zostanie częściowo zamknięta do końca wakacji. Autobusy linii 168 i 222 pojadą skróconymi trasami.

"W ramach inwestycji na ul. Spartańskiej między Woronicza a Miączyńską wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni wraz z podbudową. Powstanie droga dla rowerów i 53 miejsca postojowe" – poinformował stołeczny ratusz.

Od czwartku 18 kwietnia od godziny 8.00 ul. Spartańska między Woronicza a wjazdem do żłobka i przedszkola zostanie zamknięta. Tak będzie do końca wakacji.

Do Spartańskiej będzie można dojechać z ul. Miączyńskiej Bełską lub Maklakiewicza.

Utrudnienia na ulicy Spartańskiej

Przez cały czas zapewniony będzie dojazd do placówek dla najmłodszych i do Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Na fragmencie Spartańskiej od Miączyńskiej do zamknięcia kierowcy pojadą tymczasową dwukierunkową jezdnią o szerokości pięciu metrów. W miarę budowy drogowcy będą udostępniali kierowcom gotowe fragmenty ulicy.

Podczas budowy nowych krawężników na skrzyżowaniu Spartańskiej i Miączyńskiej na około miesiąca zostanie zamknięty kontrapas rowerowy na tej ostatniej.

"Autobusy linii 168 i 222 jadące od strony Śródmieścia nie skręcą w prawo, w ul. Spartańską, ale będą dojeżdżały do tymczasowego przystanku Zajezdnia Woronicza 54, który jest zlokalizowany kilkadziesiąt metrów przed przystankiem Zajezdnia Woronicza 02" – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Pasażerowie jadący w odwrotnym kierunku (Witolin/Bielańska) będą wsiadać na przystanku Zajezdnia Woronicza 01 na ul. Woronicza w stronę Wołoskiej.

W czasie remontu nie będą działać przystanki Spartańska 02 i Instytut Reumatologii 01. Przestaje także działać przystanek Spartańska 52.

Nieoczywiste parki na Warszawskim Mokotowie

Paraliż na Mokotowie. Zamknęli ważne skrzyżowanie