Samurajski miecz

i

Autor: Adam Selwood flickr.com Samurajski miecz

Samuraj z Woli ujęty. Kataną groził właścicielom restauracji

2022-08-24 9:52

35-latek groził najpierw, że spali lokal. Właścicielom udało się go wygonić, lecz mężczyzna wrócił wkrótce uzbrojony w kastet i samurajski miecz. Przystąpił wówczas do demolowania restauracji i dokonywania kradzieży.

Wściekły napastnik wrócił z mieczem samurajskim

Wolscy policjanci opisali sprawę napadu na jedną z restauracji działających w dzielnicy. Nie różniłaby się od innych podobnych, gdyby nie jedno - napastnik uzbrojony był w katanę, czyli miecz japońskich samurajów. Na miejsce wezwano mundurowych, którzy ustalili okoliczności zdarzenia. Z relacji właścicieli wynikało, że mężczyzna najpierw groził spaleniem lokalu. Wtedy udało się przegonić go z restauracji, lecz kłopoty miały się dopiero zacząć.

Po kilkunastu minutach agresor wrócił. Tym razem miał ze sobą kastet i wspomniany miecz. Zaczął demolować wnętrze, między innymi niszcząc ladę chłodniczą. Ukradł też pieniądze z kasy. Właściciele ocenili łączne straty na 10 000 zł.

Samuraj okazał się być poszukiwanym

Sprawcę szybko udało się ująć i doprowadzić do komendy. W trakcie czynności okazało się, że 35-latek jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Miał odsiedzieć 49 dni w więzieniu za przestępstwa narkotykowe. Na jaw wyszło też, że już wcześniej miał konflikty z prawem. Był notowany i pięciokrotnie trafiał za kratki.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, usłyszał zarzuty dotyczące kierowania gróźb karalnych i rozboju w warunkach recydywy. Sąd, na wniosek Prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za te przestępstwa może grozić kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

76-latka zabita. 14-latek zatrzymany. Wstrząsające odkrycie na Wilanowie

Lubisz mrożące krew w żyłach historie?

Włącz podcast i posłuchaj o najsłynniejszych seryjnych mordercach świata.

Listen to "Anatolij Onoprienko - Bestia z Żytomierza cz.1" on Spreaker.