Śnieżyca w Warszawie. Zima znów uderzyła w stolicę

2023-02-03 21:50

Takich widoków już dawno nie mieliśmy! W stolicy rozszalała się zima, która była powodem wielu utrudnień na stołecznych drogach. Chociaż padający śnieg to kojący widok, a biały krajobraz niejedną osobę chwyci za serce, to mieszkańcom miasta kojarzy się dziś jedynie z utrudnieniami.

Atak zimy w Warszawie. Tak wyglądają stołeczne ulice

Atak zimy, który zaskoczył dziś mieszkańców Warszawy, wciąż trwa, a śnieg ma padać do późnych godzin nocnych. W tym momencie nie tylko możemy cieszyć się pięknym krajobrazem, ale również powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Z żywiołem nie ma żartów.

Czytaj także: Gołoledź w Warszawie. 38-latek wywrócił się na chodniku i zmarł

Miasto stara się dbać o to, by w obliczu ataku śnieżycy, autobusy bez problemu dojeżdżały do miejsca przeznaczenia, w tym celu na ulice miasta wyjechało aż 170 posypywarek, które dbają o to, by jezdnie były przejezdne. Stolica niestety i tak nie uniknęła przykrego paraliżu komunikacji miejskiej.

Miejmy nadzieję, że warszawiacy i władze Warszawy w końcu oswoją się z zimą. Dzisiejszej nocy, kiedy śnieg będzie dalej sypał, a temperatura spadnie poniżej zera, należy zachować szczególną ostrożność.

Czytaj także: Jak radzić sobie z gołoledzią? Kilka porad, które uratują Waszą podróż

Zima wróciła do Warszawy! Ulice zasypane śniegiem .