PGE Narodowy

i

Autor: pixabay.com PGE Narodowy

Stadion Narodowy będzie miał oficjalnego patrona - to część "Święta Piłki Nożnej"

2021-10-06 14:41

Wybitny trener Kazimierz Górski zostanie oficjalnym patronem PGE Narodowego w Warszawie. Uroczystość odbędzie się w niedzielę podczas "Święta Piłki Nożnej" na stołecznym stadionie. Więcej na ten temat w artykule.

Setna rocznica urodzin Kazimierza Górskiego

"W 2014 roku przed stadionem pojawił się pomnik, który przypomina wchodzącym na PGE Narodowy o niesłychanej historii Kazimierza Górskiego. Z kolei w tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin trenera. Dlatego też wspólnie ze sponsorem tytularnym areny PGE Polską Grupą Energetyczną postanowiliśmy na stałe połączyć stadion z legendą polskiej piłki nożnej. Upamiętniając w ten sposób Kazimierza Górskiego podejmujemy wyzwanie popularyzowania etosu, który reprezentował zarówno na boisku, jak i w życiu prywatnym" - powiedział prezes zarządu operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola, cytowany w komunikacie.

Niedźwiedzie napełniają brzuszki przed snem

Trener Kazimierz Górski

Urodzony 2 marca 1921 roku we Lwowie Górski właśnie tam rozpoczął przygodę z piłką nożną. W 1952 roku ukończył kurs trenerski w krakowskiej Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego, by po zakończeniu kariery zawodniczej zająć się pracą szkoleniową. Trenerem pierwszej reprezentacji Polski został w 1971 roku, a w 1974 biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach świata; Grzegorz Lato został królem strzelców.

Wyjątkowy mecz w niedzielę, 10 października

W niedzielę w meczu pokazowym wystąpią reprezentacje kadrowiczów Jerzego Engela oraz przedstawicieli parlamentu.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!