Stadion Narodowy zamieni się w tymczasowy szpital polowy dla zakażonych koronawirusem [ZDJĘCIA]

2020-10-19 8:05

Stadion Narodowy w Warszawie ma zostać największym w Polsce szpitalem polowym dla zakażonych koronawirusem. Jak podaje portal TVN24.pl, budowa tego szpitala polowego rozpoczęła się już w piątek, 16 października. Na Narodowym ma znaleźć się w sumie aż 2000 łóżek dla chorych na COVID-19.

ESKA XD #006

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstanie szpital polowy dla pacjentów chorych na COVID-19

Stadion Narodowy ma zostać największym w kraju szpitalem polowym, w którym będą przyjmowani pacjenci chorzy na COVID-19. Jak podaje portal TVN24.pl, ma to być pierwszy w Polsce polowy szpital, który powstanie podczas pandemii koronawirusa. Prace przy jego budowie ruszyły już w zeszły piątek. Na płycie stadionu przygotowywana jest instalacja do dostawy i rozprowadzania tlenu dla pacjentów.

Według informacji podanych przez dziennikarzy portalu TVN24.pl, budowa szpitala polowego ma pełnych obrotach ma rozpocząć się w poniedziałek, 19 października. Na początek powstanie 500 łóżek, a docelowo ma być ich aż 2000. Stadion Narodowy ma być jednym z wielu szpitali polowych, które powstaną w Polsce po to, aby walczyć z drugą falą pandemii koronawirusa.

Warszawa w czerwonej strefie. Jakie obostrzenia obowiązują?

Od soboty, 17 października prawie połowa Polski znalazła się w czerwonej strefie. W tym obszarze znalazła się również Warszawa. Jakie obostrzenia obowiązują w stolicy?

  • Ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc.,
  • W szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym,
  • W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób,
  • Od 19.10 - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne),
  • Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności,
  • W wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność.
  • Lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6.00 – 21.00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21.00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos,
  • Zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni,
  • Ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych uzależnione od wielkości sklepu: dla sklepów o powierzchni do 100 m2 - 5 os. na kasę, a dla sklepów powyżej 100 m2 powierzchni - 1 os. na 15 m2,
  • Podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2. Obowiązuje zakrywanie ust oraz przyjmowanie komunii do rąk.
Sonda
Co sądzisz o nowych obostrzeniach?