Stawali na głowie i robili zdjęcia w tunelu POW! Teraz GDDKiA edukuje kierowców

i

Autor: Pixabay Stawali na głowie i robili zdjęcia w tunelu POW! Teraz GDDKiA edukuje kierowców

Stawali na głowie i robili zdjęcia w tunelu POW! Teraz GDDKiA edukuje kierowców

2022-01-10 17:59

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad reaguje na nietypowe zachowania kierowców w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Urzędnicy ruszają ze specjalną kampanią informacyjną. Seria filmów edukacyjnych ma sprawić, by w tunelu jeździło się bezpieczniej. Kierowcy mogą przy okazji sobie przypomnieć, czego robić nie wolno.

GDDKiA edukuje kierowców

Po serii nietypowych zachowań kierowców w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy, GDDKiA rusza z akcją informacyjną. Urzędnicy przygotowali serię filmów edukacyjnych. To po tym, jak niektórzy kierowcy wychodzili z auta np. by stanąć na głowie lub zrobić sesję fotograficzną.

TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39

- Film, który przygotowaliśmy jest przypomnieniem podstawowych zasad, które obowiązują przy korzystaniu z tego typu obiektów drogowych. Mówimy o tym, co zrobić przy wjeździe do tunelu, jak się zachować w przypadku zatorów, awarii, wypadków, czy też co zrobić, gdy pojazd zapali się w tunelu - mówi rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA, Małgorzata Tarnowska.

O czym pamiętać w tunelu POW?

W tunelu POW trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

- Nie wolno zawracać, ani cofać. Zatrzymuj się tylko w sytuacji awaryjnej. Dojeżdżając do tunelu, ustaw radio w samochodzie na jedną z częstotliwości wskazanych na znakach przed wlotem - dodaje Małgorzata Tarnowska.

Quiz. Tajemniczy świat kosmosu. Większość pada na szóstym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Którą planetą w kolejności od Słońca jest Mars?

Tylko w pierwszych dwóch tygodniach działania tunelu POW odcinkowy pomiar prędkości zanotował ponad 4500 wykroczeń.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!