Świąteczne metro, choinka i ozdoby - tak wygląda podświetlona Warszawa 2021! [GALERIA]

2021-12-02 12:08

Już niebawem nadejdą upragnione Święta Bożego Narodzenia. Polacy szykują się do wspólnego świętowania z rodzinami i przyjaciółmi, a wielkie miasta dbają o niezwykły wystrój. Świąteczna iluminacja to w Warszawie już tradycja. Jak co roku stolica przygotowała dla mieszkańców i turystów niezwykłą iluminacje i kilka innych niespodzianek!

Tak jak w ubiegłym roku miejska iluminacja upiększy pl. Zamkowy i Krakowskie Przedmieście. Jak poinformował ratusz, "na całej długości ulokowanych zostanie 9 wolnostojących dekoracji". Główną z nich jest 27-metrowa choinka, którą uroczyście odpalił 1 grudnia prezydent miasta Rafał Trzaskowski. W jej sąsiedztwie znajdują się dekoracje: "sprzedawca balonów" i "warszawska katarynka". Jak co roku przyozdobione zostały też uliczne latarnie. Świąteczne ozdoby zawisły na 108 słupach oświetleniowych na Krakowskim Przedmieściu i 15 na Placu Zamkowym. Natomiast w energooszczędne diody eko-LED zostały przystrojone 63 drzewa.

Emeryci pokłócili się o DROŻYZNĘ na bazarze. Czy tarcza ANTYINFLACYJNA PiS uratuje Polaków? | KOMENTERY

Iluminacja w Warszawie - ile to kosztuje?

Iluminacje składają się z energooszczędnych światełek eko-LED. Zużywają one 10-krotnie mniej prądu niż tradycyjne żarówki. "Dzięki temu koszt zasilania dekoracji w tym roku oscylował będzie wokół 1000 zł dziennie. Wydatki na prąd dla świątecznych światełek to tylko 0,4 proc. kosztów zasilania wszystkich miejskich latarni" - podsumował ratusz.

Świąteczne metro - gdzie spotkać?

Ponadto udekorowany został również jeden z pociągów metra. Można go będzie spotkać naprzemiennie na obu liniach do 6 stycznia.

Kinowe Uniwersum Marvela - sprawdź jak dużo pamiętasz z filmów

Pytanie 1 z 9
W którym filmie MCU pojawił się Spider-Man?
Spider-Man. Bez drogi do domu - wszystko co wiadomo o filmie. Czego możemy się spodziewać w kinie?