Trwają szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat

i

Autor: fot. Shuttersock Trwają szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat

Szczepionkowy boom w Warszawie! Rodzice masowo zapisują dzieci na szczepienia

2021-12-15 15:27

Przed Świętami rodzice w Warszawie masowo zapisują dzieci na szczepienia przeciw COVID-19. W 24 godziny od momentu uruchomienia rejestracji w 43 miejskich punktach w Warszawie na szczepienia zapisano prawie 4 tysiące dzieci w wieku od 5. do 11. roku życia. Wszystkie terminy w tych punktach na najbliższy tydzień są już zajęte!

Tworzenie ozdób świątecznych w duchu zero waste

Szczepionkowy boom w Warszawie!

Prawie 4 tysiące dzieci zapisanych ​na szczepienia w Warszawie! To dane z 43 miejskich punktów pediatrycznych z pierwszej doby rejestracji. Wszystkie terminy na najbliższy tydzień zostały zarezerwowane, ale na bieżąco pojawiają się kolejne. 

- Cieszy nas ta frekwencja! Szczepienia są skutecznym sposobem walki z pandemią COVID-19, a szczepiąc najmłodszych dbamy o bezpieczeństwo ich i ich najbliższych. Małe dzieci mogą również ciężko przechodzić koronawirusa, dlatego warto je szczepić. Szacujemy, że w Warszawie liczba dzieci w wieku 5-11 lat wynosi ponad 130 tys. osób. Mam nadzieję, że w toku świątecznych przygotowań rodzice znajdą chwilę, żeby zaszczepić dziecko przeciw COVID-19 – mówi wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska.

Zapisy trwają też w prywatnych punktach. Część rodziców jednak nadal się zastanawia czy szczepić dzieci. - Starsza wnuczka jest zaszczepiona. Nad młodszymi córka się jeszcze zastanawia - mówi nam jedna z mieszkanek Woli. - Mam córkę, chcę żeby była zdrowa i bezpieczna. Dlatego nie wahałem się, zapisałem ją od razu, jak pojawiła się taka możliwość. W piątek idziemy na szczepienie - mówi nam ojciec ośmiolatki. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w całym kraju w tej grupie wiekowej na szczepienia zapisało się już ponad 100 tysięcy dzieci.

Czytaj także: Pani Julia szuka mężczyzny, który uratował jej życie. “Był pożar, wezwał straż”

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Święta Bożego Narodzenia 2021 - kultowe teksty, które mówi się przy stole

Pytanie 1 z 8
Więcej tego...