Świetlisty krąg nad Polską. Widać go było w nocy 9 lipca 2024

i

Autor: fot. Aleksandra Suchanecka / Z głową w chmurach fb

Niezwykłe zjawiska

Tajemniczy obiekt był widziany w nocy nad Polską. Co to było?

2024-07-10 14:19

W Internecie pojawiły się zgłoszenia i zdjęcia ludzi, którzy w nocy widzieli nietypowy obiekt na polskim niebie. Wyjaśniamy, czym był tajemniczy, świetlisty krąg.

Spis treści

  1. Tajemniczy obiekt nad Warszawą 9.07.2024
  2. Czym był świetlisty krąg nad Polską 9 lipca?
  3. Rakieta Ariane 6 nad polskim niebem, miała awarię

Tajemniczy obiekt nad Warszawą 9.07.2024

Pojawiły się liczne zgłoszenia od ludzi, którzy w nocy z 9 na 10 lipca widzieli na niebie nad Warszawą tajemniczy obiekt. Zjawisko trwało przez około 3 minuty i wzbudziło niepokój wśród zaskoczonych obserwatorów. 

Obiekt przypominał błękitny krąg ze światłem w środku i mógł przywoływać obrazy znane z filmów o inwazji obcych na Ziemię.

Czym był świetlisty krąg nad Polską 9 lipca?

Karol Wójcicki, autor bloga "Z głową w gwiazdach" wyjaśnił, czym było to zjawisko: "Rakieta ARIANE 6 z kamerami Scanway, która wystartowała z Gujany Francuskiej o 21:00 CEST [...] wykonywała manewry kilkaset kilometrów na północ od polskiego wybrzeża. Podświetlone przez Słońce gazy wylotowe dawały niesamowity efekt!" - napisał w swoim poście znany miłośnik astronomii.

Rakieta Ariane 6 nad polskim niebem, miała awarię

Okazało się zatem, że tajemniczym obiektem była nowa, europejska rakieta Ariane 6, a wydobywające się z niej światła stanowiły efekt pracy silników. 

Ariane 6 ma za zadanie wynosić w przestrzeń kosmiczną ładunki takie jak satelity meteorologiczne, czy telekomunikacyjne. Podczas wczorajszego lotu doszło do problemów technicznych i nie wszystkie etapy misji rakiety zostały zrealizowane.

Płonąca kula na nocnym niebie nad Warszawą. Czym była?:

Potężna nawałnica nad Warszawą. Nagle zrobiło się ciemno jak w nocy!
Listen on Spreaker.