Test Coopera w Warszawie!

i

Autor: pixabay Test Coopera w Warszawie!

Test Coopera w Warszawie! Tym razem można go wykonać w Ursusie

2021-10-06 14:53

Każdy warszawiak może poczuć się amerykańskim żołnierzem i wykonać test Coopera, czyli sprawdzić swoją fizyczną formę według tabeli opracowanej przez amerykańskiego lekarza na potrzeby armii USA. Aby to zrobić, wystarczy założyć sportowe buty i pobiec w 12-minutowym biegu w Ursusie. Kiedy? O tym w artykule.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sedno Sprawy - Jarosław Gowin

Test Coopera w Warszawie 10 października

Wszyscy chętni będą mogli sprawdzić swoją formę w popularnej próbie wytrzymałościowej. Polega ona na 12-minutowym ciągłym biegu lub marszu. Po upływie czasu, wyniki sprawdza się w tabeli opracowanej przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA.

- Zapraszamy na bieg w dzielnicy Ursus już 10 października! Test Coopera polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut - nic więcej. Można biec, maszerować, skakać, byle pieszo. Przyjdź i pobij swój dotychczasowy wynik. Jeśli nie robiłeś tego wcześniej - nie zmarnuj szansy - mówi Rafał Jachimiak z AZS Warszawa.

Dwa takie biegi w Warszawie już się odbyły - na Targówku i na Akademii Wychowania Fizycznego przy Marymonckiej w Warszawie. Jesienna edycja Testu Coopera odbywa się łącznie w ośmiu polskich miastach. To m.in. w Białystok, Warszawa i Wrocław.

Czytaj także: PROTEST NAUCZYCIELI W WARSZAWIE - gdzie i o której manifestacje 9.10?

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy