Magdalena Biejat

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS

Wybory samorządowe 2024

To już pewne! Znamy nazwisko kandydatki Lewicy na prezydentkę Warszawy

2024-02-13 12:48

Zgodnie z pogłoskami krążącymi po Warszawy kandydatką Lewicy na prezydentkę miasta została Magdalena Biejat. Poprą ją również miejskie ruchy takie jak Miasto Jest Nasze. Jak zapowiada przewodnicząca klubu Lewicy Anna Maria Żukowska, oficjalna prezentacja odbędzie się 14 lutego.

Żukowska we wtorek w Studiu PAP pytana o to, dlaczego pomimo wstępnych zapowiedzi w zeszłym tygodniu Lewica nie przedstawiła swojego kandydata na prezydenta Warszawy odpowiedziała, że plany zepsuła pogoda i zapewniła, że konferencja odbędzie się w środę.

"KKW Lewica wystawia kandydatkę na prezydenta (Warszawy) Magdalenę Biejat. Oczywiście ze wsparciem także (stowarzyszenie) Miasto Jest Nasze i innych ruchów miejskich i stowarzyszeń" - ujawniła.

Pytana o to, czy będzie to oficjalne otwarcie kampanii ogólnokrajowej powiedziała, że to element stricte kampanii warszawskiej i jej otwarcie. Jak dodała, natomiast "w najbliższych dniach będziemy prezentować, być może w weekend, kolejne wydarzenia".

Żukowska dopytywana o rozpoczęcie ogólnopolskiej kampanii powiedziała, że złożą się na nią "dwie duże konwencje i prezentacje programu". Konkretne daty tych wydarzeń są właśnie ustalane.

Magdalena Biejat kandydatką Lewicy na prezydentkę Warszawy

W poprzedni poniedziałek współprzewodnicząca partii Razem wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat w rozmowie z PAP przyznała, że jest zainteresowana kandydowaniem na prezydenta Warszawy. Pytana o to, kiedy poznamy kandydata lub kandydatkę Lewicy i kto nim będzie odpowiedziała: "jestem przekonana, że będzie to kobieta i że ta informacja zostanie przedstawiona opinii publicznej bardzo szybko, jeszcze w tym tygodniu".

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 21 kwietnia.

Rondo Dmowskiego zostanie zlikwidowane razem z przejściem podziemnym! Warszawscy urzędnicy podjęli decyzję

Absurd roku w Warszawie? Postawili płot tuż przy elewacji budynku. "Tak musiało być"