tramwaj do Wilanowa budowa

i

Autor: Twitter @warszawa

Zmiany w ruchu

Tramwaj do Wilanowa w budowie. Uwaga, kierowców czekają nowe utrudnienia

2023-03-29 17:20

Budowa tramwaju do Wilanowa postępuje, dlatego też już w najbliższy weekend dojdzie do zmian w organizacji ruchu na Mokotowie. Nowe utrudnienia na odcinkach ulic Belwederskiej, Spacerowej i Gagarina pojawią się w niedzielę, 2 kwietnia i potrwają do maja.

Docelowo zmiany zaczną obowiązywać 2 kwietnia, jednak prace przygotowawcze ruszą już 30 marca. - Lokalne zwężenia ul. Belwederskiej pojawią się: na jezdni w stronę Wilanowa przed skrzyżowaniem ze Spacerową (na wysokości hotelu) i za ulicą Grottgera; na jezdni w stronę centrum przed skrzyżowaniem z ul. Lądową – na tym fragmencie dostępny będzie jeden pas ruchu (zlikwidowany zostanie buspas); za ulicą Lądową kierowcy i autobusy wrócą na swoje dotychczasowe pasy - przekazał ratusz.

Czytaj również: Odkryli Warszawę, której już nie ma. Niesamowite efekty prac archeologicznych

Budowa tramwaju do Wilanowa - nowe utrudnienia

Jakich zmian należy się spodziewać od 2 kwietnia? Wschodnia jezdnia ul. Belwederskiej od ul. Sułkowickiej do Parkowej zostanie wyłączona z ruchu. Kierowcy jadący w kierunku centrum pojadą jezdnią zachodnią, a na swoją powrócą przed ul. Lądową.

Jak dodali urzędnicy, kierujący się do centrum na skrzyżowaniu ze Spacerową i Gagarina będą mieli do dyspozycji lewoskręt oraz pas do jazdy prosto lub w prawo. Za skrzyżowaniem pojadą już jednym pasem ruchu.

- Kierowcy udający się w stronę Wilanowa na skrzyżowaniu z jednego pasa będą mogli pojechać w lewo, a z drugiego prosto lub w prawo. Za skrzyżowaniem – dla zmierzających na południe – zarezerwowano jeden pas ruchu. Kolejny zyskają za ulicą Grottgera. Wyjazd z drogi łączącej ulicę Belwederską z Parkową oraz z ul. Lądowej będzie możliwy na Belwederską wyłącznie w prawo. Jadący w dół nadal będą mogli skręcić z Belwederskiej – w lewo w ul. Lądową - podkreślili przedstawiciele ratusza.

Kolejne zmiany dotyczyć będą połączenia ul. Parkowej i Gagarina, które zostanie zamknięte. Na pierwszej z wymienionych ulic wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Kierowcy nie będą mogli parkować po stronie Łazienek Królewskich.

- Na ul. Spacerowej do już obowiązujących ograniczeń dodane zostanie wyłączenie z ruchu skrajnego prawego pasa w kierunku Belwederskiej. Zostanie on wygrodzony od ul. Zajączkowskiej. Kierowcy na skrzyżowaniu z Belwederską i Gagarina będą mogli skorzystać z prawoskrętu lub jednego pasa do jazdy prosto. Pod górę, w stronę Puławskiej, pojadą jednym pasem - dowiadujemy się.

Czytaj również: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie jest zadłużony na 100 milionów złotych

Jako że budowlańcy zajmą północną jezdnię Gagarina na skrzyżowaniu z ul. Belwederską i Spacerową, kierowcy pojadą jedynie jezdnią południową. Urzędnicy zaznaczyli, że na samym skrzyżowaniu dostępny będzie lewoskręt w Belwederską w stronę Wilanowa oraz pas do jazdy prosto w Spacerową lub w prawo do centrum. W stronę Czerniakowskiej kierowcy będą się natomiast poruszać jednym pasem.

- Niemal w tym samym czasie, bo w piątek, 31 marca, o godz. 23:30 wprowadzona zostanie zmiana na skrzyżowaniu ul. Gagarina z Czerniakowską. Tu także zamknięta zostanie północna jezdnia ul. Gagarina, a ruch zostanie skierowany na południową. W stronę Belwederskiej prowadzić będzie jeden pas ruchu. Wyjazd na Czerniakowską możliwy będzie tak jak dotychczas trzema pasami: do skrętu w lewo, jazdy prosto lub prosto i w prawo - przekazał ratusz.

Kierowcy, którzy będą poruszali się ul. Czerniakowską w stronę Wilanowa, będą mieli do dyspozycji jeden pas do jazdy prosto lub w prawo w Gagarina, dwa pasy do jazdy prosto oraz osobno wydzielony lewoskręt w al. Polski Walczącej. Prawy pas tej jezdni Czerniakowskiej jest niezmiennie awaryjnie zajęty.

- Dla jadących w przeciwną stronę nic się nie zmieni. Tu nadal będą dostępne cztery pasy ruchu: lewoskręt, dwa do jazdy prosto i jeden prosto lub w prawo. Wyjeżdżający z al. Polski Walczącej będą mogli skorzystać z trzech pasów: do skrętu w lewo, jazdy prosto i prawoskrętu. Skrajny prawy pas zostanie wygrodzony i wyłączony z ruchu - dowiadujemy się.

Opisywane zmiany będą obowiązywały do pierwszych tygodni maja.

tramwaj do Wilanowa utrudnienia

i

Autor: UM Warszawa
Plebiscyt Warszawiaki 2022. Warszawa codziennie zaskakuje!