Trasa Biegu Niepodległości 2022. Którędy pobiegną uczestnicy wydarzenia w Warszawie?

2022-10-06 12:57

Zgodnie z tradycją warszawskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada odbędzie się Bieg Niepodległości. Sprawdźcie trasę i dystanse dla trzech kategorii uczestników.

Bieg Niepodległości 2022 to wydarzenie, na które czekają tysiące biegaczy i biegaczek w Warszawie. Wydarzenie organizowane w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości to doskonała okazja do uczczenia jednego z najważniejszych momentów w historii Polski. Bieg Niepodległości startuje o symbolicznej godzinie 11:11. Wcześniej odśpiewany zostaje hymn Polski, a uczestnicy i uczestniczki, dzięki koszulkom w dwóch kolorach, tworzą wspólnie biało-czerwoną flagę. Trasa Biegu Niepodległości pozwala też na uzyskanie dobrych wyników. W 2022 będzie można startować w trzech kategoriach: biegu głównym na dystansie 10 kilometrów, nordic walking na dystansie 6,5 km oraz przeznaczonej dla dzieci 10-14 lat Mili Niepodległości (1918 metrów).

Bieg Niepodległości 2022 - TRASA

Trasa Biegu Niepodległości 2022 jest wszystkim dobrze znana. Start i metę biegów wyznaczono na Alei Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki. Biegacze będą przemieszczać się właśnie Aleją Jana Pawła II w kierunku południowym do Alei Niepodległości. Nawrót dla dystansu 10 km nastąpi na wysokości ul. Rakowieckiej.

Nawrotkę dla uczestników nordic walking wyznaczono na wysokości ul. Koszykowej. Młodzi biegacze zawrócą zaś na wysokości ul. Nowolipie. Mapkę trasy znajdziecie w galerii na szczycie strony.

Pieniądze to nie wszystko. Piotr Arak – inflacja będzie rosła

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!