w warszawie

Przebudowa Mazowieckiej. Po zakończeniu prac ulica będzie dwukierunkowa

2024-05-29 14:14

Ruszyły prace nad przebudową ulicy Mazowieckiej i okolicy. Zmiany ułatwią dojazd do nowego parkingu podziemnego na placu Powstańców, który wkrótce będzie oddany do użytku.

Rozpoczęto prace nad nową organizacją ruchu, dzięki której ulica Mazowiecka w centrum Warszawy stanie się dwukierunkowa. Ponadto wzdłuż ulicy zostaną wyznaczone przystanki autobusowe. Po przebudowie ruch autobusów w obie strony ma się odbywać ciągiem Mazowiecka – Szpitalna, z pominięciem Kredytowej i Jasnej.

Przebudowa Mazowieckiej. Łatwiejszy dojazd do parkingu na placu Powstańców

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Mazowieckiej z ul. Świętokrzyską doczeka się przebudowy. Poza tym w ciągu tej pierwszej powstanie łącznik rowerowy do przebiegającej wzdłuż ul. Świętokrzyskiej drogi dla rowerów. Z kolei na ul. Świętokrzyskiej zostanie wyznaczony lewoskręt w stronę pl. Powstańców Warszawy.

Planowane zmiany mają ułatwić kierowcom dostęp do powstającego na pl. Powstańców Warszawy parkingu podziemnego. Nowy parking to kolejna inwestycja w ramach Nowego Centrum Warszawy. Zapewni 420 miejsc postojowych w ścisłym centrum stolicy. Dostać się do niego pomogą nie tylko zmiany w organizacji ruchu.

Parking od samego początku będzie podłączony do systemu informacji parkingowej. Niebieskie tablice wskażą zarówno drogę na parking pod placem, jak i liczbę wolnych miejsc.

Będzie więcej zieleni

Przy okazji remontu Mazowieckiej i wprowadzania zmiany organizacji ruchu zostanie uporządkowana  przestrzeń przy skrzyżowaniu z ulicami Kredytową i Traugutta. Rozpoczęto zbiórkę betonowej wyspy dzielącej jezdnię przy skrzyżowaniu z ul. Kredytową. Zamiast niej na wysokości ul. Traugutta pojawi się znacznie mniejsza.

Natomiast przy przejściu przez ul. Mazowiecką zostanie wybudowany azyl. Jeszcze jedna wyspa pojawi się na jezdni wzdłuż pl. Małachowskiego. Będzie się składała niemal w całości z trawnika, który powstanie  po obu stronach przejścia dla pieszych przez ul. Kredytową.

Podziemny parking na placu Powstańców Warszawy prawie gotowy, zdjęcia:

Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, tu czas się zatrzymał