Marsz Niepodległości 2020. Co z ogromną manifestacją? Padła jasna deklaracja

i

Autor: archiwum se.pl Marsz Niepodległości 2020. Co z ogromną manifestacją? Padła jasna deklaracja

Trzaskowski interweniuje ws. Marszu Niepodległości. Chce opinii od wojewody [11.11.2020]

2020-11-03 17:49

Marsz Niepodległości 11 listopada w Warszawie. Rafał Trzaskowski poprosił wojewodę mazowieckiego o opinię dotyczącą organizacji zgromadzenia, zarejestrowanego właśnie przez wojewodę jako cykliczne. Czy marsz 11 listopada na pewno się odbędzie?

ESKA XD #008

Marsz Niepodległości 2020: Maksymalnie 5 osób?

Zdaniem stołecznych urzędników marsz nie może się odbyć na dotychczasowych zasadach, bo nie pozwalają na to przepisy związane z epidemią. A te mówią jasno: zgromadzenia publiczne powyżej pięciu osób są zakazane. Dlatego stołeczni urzędnicy chcą poznać stanowisko wojewody w sprawie Marszu Niepodległości. 

- Oczywiście organ gminy może zakazać, bądź rozwiązać dane zgromadzenie. Rozwiązać zgromadzenie może również Wojewódzka Inspekcja Sanitarno-Epidemiologiczna czy na wniosek o Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej może to zrobić organ gminy - mówi rzecznik miasta, Karolina Gałecka.

CZYTAJ TAKŻE: Szpital na Stadionie Narodowym ma opóźnienie. Kiedy zacznie przyjmować pacjentów?

Zgodnie z planem

Organizatorzy Marszu Niepodległości zapowiedzieli, że ten przejdzie ulicami Warszawy. 

- Na tę chwile Marsz Niepodległości idzie. Będziemy się dostosowywać do wymagań, które będą nas obowiązywały. Mamy nadzieje, że policja będzie działać roztropnie i podejmować działania analogiczne do innych protestów i zgromadzeń - mówił na konferencji jeden z organizatorów Marszu Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

CZYTAJ TAKŻE: Protesty kobiet w Polsce: 3.11.2020. Strajk Kobiet w Warszawie we wtorek. Co będzie się działo na ulicach?

Marsz ma ruszyć w niedzielę 11 listopada o g godz. 14 z Ronda Dmowskiego.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...