Trzy tysiące paczek dla potrzebujących. Warszawskie śniadanie wielkanocne z dostawą

i

Autor: fot. UM Warszawa

Trzy tysiące paczek dla potrzebujących. Rusza ,,Warszawskie śniadanie wielkanocne z dostawą"

2021-03-22 13:23

"Śniadanie Wielkanocne Dla Samotnych" staje się mobilne. Z powodu pandemii trzy tysiące "Warszawskich śniadań wielkanocnych" zostanie dostarczone potrzebującym pod drzwi. Ale zanim to nastąpi potrzebni są wolontariusze - do pakowania, rozwiezienia i wsparcia dobrym słowem.

Raport z anteny 22.03, godz.10

Ratusz i fundacja poszukują wolontariuszy

Stołeczny ratusz i fundacja Wolne Miejsce zapraszają "każdą osobę, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej, rodzinnej, nie może pozwolić sobie na spędzenie Wielkanocy w gronie najbliższych.

- Pandemia pokazała nam jak ważna jest solidarność społeczna i że wśród nas jest wiele osób, które chcą pomagać innym. Zawsze możemy liczyć na warszawskich wolontariuszy. Zachęcamy ich więc, by również w tym roku pokazali swe dobre serce i ponownie pomogli osobom samotnym i potrzebującym. Nie możemy świętować razem, postarajmy się więc, by nikomu z potrzebujących nie zabrakło świątecznych potraw – mówi Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Czytaj także: Praga-Północ dostanie 10 mln zł. To trzy razy mniej niż Białołęka. Na co zostaną przeznaczone środki?

Paczki Wielkanocne - co znajdzie się w środku?

Fundacja Wolne Miejsce potrzebuje pomocy wolontariuszy w spakowaniu i rozwiezieniu paczek. Co znajdzie się w środku? - Żurek z jajkiem i kiełbasą, drugie danie świąteczne czyli jajka, pisanki, wędliny pasztety i usmażone kiełbaski z cebulką - wymienia prezes Mikołaj Rykowski.

Od 22 do 31 marca, od godziny 9.00 do 17.00, pod numerem telefonu 517 989 649 można zgłaszać adresy, pod które wolontariusze mają dostarczyć paczki. Paczki trafią do potrzebujących w Niedzielę Wielkanocną - 4 kwietnia, o poranku.

Zgłoszenia do wolontariatu można dokonać poprzez stronę Ochotnicy Warszawscy.

Alternatywne przekleństwa - potrafisz ich używać? QUIZ!

Pytanie 1 z 7
Kiedy użyjesz słowa 'skurczyflak'?