Uczniowie klasy pierwszej z liceum im. Ruy Barbosy przy ul. Burdzińskiego podjęli bardzo duże wyzwanie dotyczące osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Projekt powstał w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii". Jest to platforma, na której powstają projekty społeczne, m.in. "MOŻLIWOŚCI niePEŁNOsprawności". W planach jest zorganizowanie trzech spotkań. Pierwsze z nich już się odbyło. Pojawiły się na nim osoby z niepełnosprawnościami, które miały zmotywować uczniów do działania i udowodnić, że niepełnosprawność to żadna bariera.
Wśród zaproszonych przez licealistów gości są m.in. Mirosława Gajewska – wykładowczyni matematyki na SGH (osoba niepełnosprawna), inż. Krzysztof Łoń – pełnomocnik do spraw osób niepełnosprawnych, dr Robert Manowski – rektor Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie, st. kpr. Tomasz Rożniatowski – weteran wojenny, Radek Łukasiewicz i Tomasz Bidus – niepełnosprawni rugbiści.
- W szkole uczniowie są w takim inkubatorze. Szkoła o nich dba. Później wychodzą z tej szkoły i nie wiedzą jak się poruszać po rynku pracy, nie znają swoich możliwości, bo nikt im o tych możliwościach nie mówi - tłumaczy Jakub Szaro, jeden z pomysłodawców akcji.
Polecany artykuł:
Uczniowie zabrali się do projektu bardzo profesjonalnie. Oprócz organizacji spotkań, zaprojektowali także logo i uruchomili media społecznościowe.
- Zaprojektowałem logo przedstawiające wózek dla osób niepełnosprawnych. Kończy się strzałką do góry - symbolizuje sukcesy osób niepełnosprawnych - mówi Szymon Soczewka, odpowiedzialny za grafikę.
Kolejne spotkania zaplanowano na 9 i 17 marca. Odbędą się w L LO im. Ruy Barbosy przy ulicy Burdzińskiego 4. Szczegóły znajdziecie na facebookowym profilu akcji. Są tam także przydatne informacje dotyczące m.in. dofinansowania.