Młotek sędziowski

i

Autor: pixabay.com Młotek sędziowski

Uniwersytet Warszawski - najlepszy wydział prawa w rankingu

2021-06-29 9:45

Uniwersytet Warszawski zwyciężył w rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej" w kategorii uczelni publicznych - informuje dziennik we wtorkowym wydaniu. Pierwszą pozycję wśród uczelni niepublicznych zajęła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

UW z najlepszym wydziałem prawa

To dziesiąta edycja rankingu "Rzeczpospolitej". Oceniane są w nim: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpraca z zagranicą. Wśród uczelni publicznych na pierwszej pozycji znalazł się Uniwersytet Warszawski, na drugiej - Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Trzecie miejsce należy do Uniwersytetu Wrocławskiego. W rankingu oceniono też wydziały prawa uczelni niepublicznych. Zwyciężyła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Kolejne miejsce zajęła Uczelnia Łazarskiego w Warszawie. Na trzecim miejscu znalazł się SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą w Warszawie.

Michał Kubiak po srebrze Ligi Narodów: Nasz sztab 15 razy obejrzy finał z Brazylią

Ponad 35,4 tys. osób na prawie

Ranking opracowano na podstawie danych Ośrodka Przetwarzania Informacji - Państwowego Instytut Badawczego (OPI-PIB). "Rz" pisze, że z analizowanych danych wynika, że w Polsce na kierunku prawo studiuje obecnie ponad 35,4 tys. osób., z czego ponad 19 proc. na uczelniach niepublicznych. Zdecydowanie trudniej dostać się na uczelnię państwową - średnio na jedno miejsce przypada tam 2,9 osoby, w przypadku uczelni niepublicznych ten wskaźnik wynosi 1,7 osoby.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!